Mlékárna v Olešnici řeší vážný problém. V jejím jemném tvarohu totiž našel Josef Růžek z Údlic na Chomutovsku kousky umělé hmoty. „Začal jsem jíst a najednou jsem ucítil strašnou bolest. Sáhl jsem si tedy do krku a odsud vytáhl takový ostrý kus, vypadalo to jako sklo,“ popsal pro televizi Nova Josef Růžek, který ihned po konzumaci špatného tvarohu zavítal na pohotovost. V nemocnici si ho lékaři chtěli nechat, kvůli svému psovi to Josef Růžek odmítl. Potíže mu ale přetrvávají. „Při polykání to pořád cítím. Musím jít tedy ke svému lékaři a pravděpodobně si i lehnout do nemocnice,“ doplnil Růžek.

V olešnické mlékárně začali problém hned řešit. „Zatím zkoumáme příčiny. Jsme s panem Růžkem v kontaktu a během tohoto týdne se za ním vypraví náš pracovník. Ten doveze vzorek materiálu a my následně určíme, o jaký materiál jde a jak se do tvarohu mohl dostat,“ uvedl ředitel Mlékárny Olešnice Václav Mirvald. Podle něj společnost podobný problém řeší poprvé.

Josef Růžek plánuje, že podá na mlékárnu trestní oznámení. Podle ředitele Mirvalda chce mlékárna se zákazníkem jednat a pokud to půjde, domluvit se s ním mimosoudně.

Výrobu v olešnické mlékárně kontroluje Krajská veterinární správa pro Jihomoravský kraj. „Na základě reportáže v televizi jsem poslal do mlékárny kontrolu z blanenského pracoviště. Výsledky z kontroly by měly být známy během tří dnů. Jestli ještě pracovníci brali i vzorky, budou výsledky o něco později,“ sdělil ředitel odboru veterinární hygieny Josef Velecký.

Podle něj jeho pracovníci provádějí kontroly v mlékárně každý měsíc. „Zařízení toho typu kontrolujeme měsíčně, vždy bez ohlášení. V olešnické mlékárné jsme nikdy žádné nedostatky neodhalili,“ řekl Velecký.

Lékaři potvrzují, že pozření podobných předmětů může znamenat vážné zdravotní problémy. „Předměty mohou způsobit mechanické podráždění, zánět a pokud by se jednalo o velký předmět, tak i zauzlení střev. Potíže mohou nastat mezi jícnem a žaludkem a v tenkém střevu,“ uvedla Alena Blažková z gastroentorologické ambulance v Blansku.