Sledujete, jak vypadají internetové stránky obcí na Blanensku?
Občas se podívám, jak se to vyvíjí jinde. Zajímá mě, co nového nabízejí, i to, jak vypadají.

Co si myslíte o jejich úrovni?
Myslím, že úroveň za poslední dva tři roky hodně stoupla. Určitě zapůsobila povinnost všech obcí zveřejňovat povinné informace. Takže si stránky chtě nechtě musely pořídit. Dost obcí dává stránky vyrábět firmám, myslím si, že i díky tomu se úroveň stránek zvedla.

Co podle vás na stránkách nejvíc chybí?
Netroufám si to říct. Menší obec má totiž jiné priority než větší město.

Co by tam určitě nemělo chybět?
Spousta věcí je dána zákonem, co v každém případě musí být zveřejněno. Zbytek záleží jen na obcích, co si tam dají. Různé nadstandardní věci obce přihlašují do soutěže Zlatý erb jako elekronickou službu. Většinou se tam každá snaží přihlásit to, co nikdo jiný nemá, co je svým způsobem zajímavě zpracované.

Co podle vašich zkušeností lidé na internetových stránkách obcí nejvíc táhne, co tam nejvíc hledají?
Tak na blanenských stránkách to bylo diskuzní fórum. Dále titulní stránka, přehled kulturních a sportovních akcí. Články čte asi třicet procent lidí, na věci týkající se legislativy chodí většinou jen tehdy, když něco hledají. Lidi zajímají hlavně informace z běžného dění.

Díval jste se na internetové stránky obcí, které se letos přihlásily do Zlatého erbu?
Ne. Vím, které se přihlásily, ale nijak jsem je nestudoval.

Některé obce nemají webové stránky vůbec? Co si o tom myslíte?
Nevím. Mám pocit, že obce mají povinnost zveřejňovat informace elektronickou cestou. Možná to dělají jiným způsobem, přes nějakého prostředníka, přes jinou službu na internetu.

Proč jste se s blanenskými stránkami nepřihlásili do letošního ročníku Zlatého erbu?
V poslední době se na nich nic nezměnilo a v dohledné době se nějakým zásadním způsobem měnit nebudou. Takže hlásit se nyní do soutěže nemá smysl.