Sjezdovka byla totiž otevřená poprvé v letošní lyžařské sezoně. A lyžaři, sibérie nesibérie, si plnými doušky užívali první letošní jízdy. „Zalyžovali jsme si super. Balíme. Jedeme do tepla a na oběd," hlásil u auta Roman Vlach z Blanska.

To že v Hodoníně v pátek zahájili lyžařskou sezonu, si přečetl na internetu. Na svah vyrazil s manželkou a dvěma dcerami Klárou a Veronikou. „Jezdíme sem už léta a rádi. Holky se tady na tom svahu vlastně naučily lyžovat. Není zde tolik lidí jako v Olešnici a svah holkám vyhovuje," dodal Vlach.

Prázdniny na lyžích

Karel Březina z Adamova si vzal v práci volno a na sjezdovku do Hodonína u Kunštátu přijel s dcerou Justýnou. Ta měla v pátek pololetní prázdniny. „Dneska jezdím na lyžích poprvé s hůlkami. Líbí se mi to, i když je pořádná zima," usmála se dívka.

Podle Březiny nebylo první lyžování špatné. „Zatím jsme svah sjeli asi sedmkrát osmkrát. Chtělo by to, aby připadl sníh. Ještě to není úplně ono. Ale jsem spokojený. Raději jsme jeli sem, než do Olešnice, kde bylo určitě narváno. Teď si dáme hranolky a pak budeme lyžovat dál," dodal muž.

U vleku se choulili v červených bundách dva vlekaři. „Chlapi co pomáhali zasněžovat sjezdovku, si v posledních dnech pořádně máknuli. Mráz však dělal problémy. Bylo tady i mínus šestnáct a zamrzala technika na zasněžování. Hlavní ale je, že se už konečně mohla sjezdovka otevřít a lyžuje se," poznamenal vlekař Tomáš Musil z nedalekých Černovic. Podle jeho odhadů se na vleku od osmi ráno do dvou odpoledne mohlo vystřídat přes sto lyžařů.

Sníh až do dubna?

Ze zahájení sezony na sjezdovce v Hodoníně měl radost i provozovatel tamního lyžařského areálu Josef Kšica. „Zima nás doteď docela fackovala. Před týdnem konečně přišel mráz, tak jsme začali intenzivně zasněžovat a dnes se poprvé jezdí. Upřímně, už jsem zvažoval, že letošní sezonu odpískáme," uvedl Kšica.

Loni končili v Hodoníně lyžařskou sezonu devátého dubna. „Doufám, že nám počasí vydrží a lyžovat se bude do dubna a dostaneme se alespoň trošku z červených čísel," pousmál se Kšica. V sobotu se bude v Hodoníně lyžovat od osmi ráno do devíti večer. V neděli zavřou sjezdovku o hodinu dříve. Ve všední dny pojede tamní vlek od devíti hodin ráno do osmi večer.