Po hodině je dražba sportovních dresů a další předmětů u konce. Poslední položkou je gril ve tvaru motocyklové přilby. Zájemce ho získá za čtrnáct tisíc korun. Pak přichází chvíle, kdy pořadatelé oznamují celkovou částku, kterou charitativní dražba vynesla. „Dámy a pánové, je to úctyhodných a neskutečných dvě stě třicet sedm tisíc korun,“ zní za doprovodu nadšeného potlesku fotbalovým areálem nad obcí.

Do popředí se krátce na to dostává trojice příjemců peněz. Symbolický šek na sedmdesát devět tisíc korun si jako první přebírá maminka malé Štěpánky, která potřebuje plastickou operaci. „Opravdu moc děkuji,“ neskrývá slzy dojetí.

Šek přebírají také zástupkyně boskovické nemocnice. Peníze tam poslouží na nákup Neobed pelíšků pro dříve narozené děti. „Jménem nemocnice a dětského oddělení děkujeme. Jsme velmi potěšení, že se v dnešní době najde ještě skupina fajn lidí, kteří dokážou udělat něco pro ostatní,“ říká staniční sestra dětského oddělení Naděžda Zemánková.

Třetím obdarovaným je Sbor dobrovolných hasičů z Voděrad, který si za peníze pořídí automatický externí defibrilátor. „Výsledná suma z dražby je zatím nejvyšší v historii,“ hodnotí za pořadatele Tomáš Opluštil.

Zdroj: DENÍK/Michal Záboj

Tím ale sčítání peněz, které se budou rozdělovat, podle něj nekončí. „Ještě přibude položka z tomboly a suma, kterou návštěvníci mohli přispět, když si nechali odečíst padesát korun ze svých čipů. Do neděle 28. července navíc zůstává otevřený transparentní účet, kam mohou lidé poslat peníze,“ upřesňuje pořadatel.

Krátce po šesté hodině odpoledne pódium patří kapele Jaksi Taksi. Plocha pod ním se pomalu začíná plnit lidmi. Návštěvníkům ještě zahraje legendární Olympic s Petrem Jandou a kapela Horkýže Slíže. „My jsme tady už podruhé. Láká nás sem dobrá atmosféra, potkáme se známými. Super je taky charita a výběr kapel,“ říká Petr Maceczek, který přijel z Bohumína.

Motosraz Kiliangang se tento pátek a v sobotu ve Voděradech konal již posedmé. Kromě hudby návštěvníkům nabídl také soutěže, projížďky na elektrických motocyklech a další atrakce. Během posledních ročníků pořadatelé na charitativní účely rozdali přes jeden milion korun.