Každoročně sice ve Voděradech pořádá velký motosraz s koncerty kapel, ale myslí také na rodiny s dětmi. Ať už programem, tak charitativní tombolou a dražbou dresů sportovních osobností. „V minulosti jsme podporovali rodiny dětí postižených mozkovou obrnou,“ řekl šéf Motoklubu Kiliangang Tomáš Opluštil.

Tentokrát pomohli účastníci srazu dříve narozený dětem. Před několika dny dovezli na pediatrickou kliniku a na neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno speciální pelíšky pro nedonošené novorozence. „Speciální pelíšky mají důležitou roli při zdárném vývoji předčasně narozených dětí. Poskytují jim nejen pocit bezpečí, ale udržují jejich teplotu a zabraňují proleženinám. Díky nim se miminka přibližují prostředí, jaké měly v děloze,“ uvedl mluvčí nemocnice Pavel Žára.

Podle Opluštila nakoupili motorkáři z výtěžku motosrazu pelíšky v hodnotě přes sto šedesát tisíc. Dalších bezmála 100 tisíc použili na nákup speciálních měřičů dechu pro zmíněná oddělení a na opravu skladových prostor. „Dříve narozených dětí přibývá. V odděleních, která jsme podpořili, se starají zhruba o šest set dětí ročně. Každá pomoc je dobrá a jsme rádi, že jsme udělali něco pro dobrou věc,“ dodal Opluštil.