Silniční most do lokality Staré Blansko přes železnici a řeku Svitavu je průjezdný od loňského prosince. Původní rozpočet počítal s částkou necelých 225 milionů korun bez daně. Ve finále to bude víc, přesná částka ještě není známa. Náklady z velké části pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury a Jihomoravský kraj.

Město Blansko přispělo na stavbu a výkupy pozemků více než třicet milionů korun. „Blanenský starosta a krajský radní pro dopravu Jiří Crha označil most za unikát. Jak z hlediska stavebně technického řešení, tak i estetického. „Přínos pro Blansko je neoddiskutovatelný. Po sedmdesáti letech odkládání, plánování a příprav se Blansko konečně dočkalo komfortního mostu, který užijí nejen motoristé pro rychlejší a bezpečný přístup na Staré Blansko s téměř třemi tisícovkami obyvatel. Podle mého názoru jde o nejdůležitější dopravní stavbu v novodobé historii tohoto města,“ uvedl krátce před jeho otevřením Crha.

Od začátku týdne je v provozu nový silniční most nad železnicí a řekou Svitavou. Spojuje průtah Blanskem a částí Staré Blansko.
„Most je perfektní.“ Lidé v Blansku chválí stavbu století, už po ní jezdí auta