„Hlavním účelem setkání je setkat se a poznat prostřednictvím pohybu. Také tímto způsobem propagujeme region Moravský kras," uvedl garant projektu Eduard Hofmann. Jednotlivé regiony se v pořádání akce střídají. První se uskutečnila v roce 2004 v rakouském Fallbachu. Už dvakrát bylo centrum dění v Rudici, letos bude hlavní základna v autokempu Olšovec v Jedovnicích. Pro příští léta organizátoři uvažují například o Sloupu. „Chceme propagovat celé území Moravského krasu," doplnil Hofmann.

Účastníci akce si mohou vybrat jednu ze dvou cyklistických tras, pěší výlet nebo vyjížďku na in-line bruslích. Zúčastnit se jich ale může jen sto, z každého regionu tak přijede pětadvacet lidí. „Počet jsme museli omezit, podle zkušeností z minulých let víme, že více lidí bychom organizačně těžko zvládali," řekl dále Hofmann s tím, že na zaplacení projektu přispěla Regionální rozvojová agentura jižní Moravy, která podporuje přes- hraniční spolupráci.

Prezence začíná v sobotu v devět hodin v jedovnickém kempu. Účastníci se podívají třeba do některých jeskyní, projedou se nebo projdou kolem kostelů, rybníků, po naučných stezkách. „Čekají je krásné výhledy na Drahanskou vrchovinu," dodal Hofmann.