„Na tomto místě výr velký zahnízdil po čtyřech letech. Stejně jako tehdy pak zlikvidoval mláďata ohroženého sokola stěhovavého. Je to vrcholný predátor a sokoli proti němu neměli šanci. Nedá se s tím nic dělat,“ řekl Deníku Rovnost jeden ze strážců ochrany přírody Radovan Mezera.

Hnízdo výra velkého se ve zmíněné rezervaci nachází od stabilního hnízdiště sokola stěhovavého asi kilometr vzdušnou čarou. „Dospělí výři krmili mláďata pestrou stravou. V hnízdě jsme našli zbytky ježků, poštolky, mláděte puštíka nebo i mladého zajíce,“ upřesnil Mezera s tím, že mláďata mohutné sovy už hnízdo opustila.

Zdroj: Jana Dvořáková, Správa CHKO Moravský kras

Na dalším zveřejněném videu pak lidé mohli obdivovat, jak se v Moravském krasu mají čile k světu mláďata jezevce lesního. Na dlouho se však jednalo o poslední záběry. „Při kontrole jsme zjistili, že je fotopast pryč. Strom, na kterém visela, někdo pokácel. A nedaleko bylo nalezeno mrtvé mládě. Černé dny v Moravském krasu bohužel pokračují,“ okomentovali ztrátu fotopasti na sociální síti strážci ochrany přírody.