Ta je k dispozici už od 1. dubna. „Stezka je v celé délce sedmi kilometrů prořezaná a zbavená nebezpečných stromů, z části je i nově prokopaná. V okolních lesích bude probíhat těžba podle hospodářského plánu, stezka už ale nebude těžbou dotčena, kromě možné nahodilé těžby v budoucnu,“ uvedl polesný Ivo Březina.

Turisté už mohou zase využívat dosud uzavřené turistické trasy v Moravském krasu. Na snímku Pěšina Karla Morávka.Turisté už mohou zase využívat dosud uzavřené turistické trasy v Moravském krasu. Na snímku Pěšina Karla Morávka.Zdroj: Deník/ RedakceTěšit se lze pravděpodobně i na novinku. Lubomír Dobrovolný ze Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny, jež se o místo stará, uvedl, že po dohodě s Klubem českých turistů nejspíš zanikne úsek modré trasy od Sedmi dubů po Jelenec. Důvodem je špatný stav stromů v části, která vede národní přírodní rezervací Býčí skála.

„Namísto toho navrhujeme novou trasu – propojku od Sedmi dubů do Josefovského údolí, což může být pro turisty velmi atraktivní,“ je přesvědčený Dobrovolný.

Navzdory ukončení hlavních prací musí být lidé podle něj i nadále opatrní. Do lesa vstupují na vlastní riziko. „Zvláště nedoporučujeme chodit do něj při špatných povětrnostních podmínkách. A v případě údolní modré trasy Adamov – Býčí skála, která prochází rezervací, kde se z důvodů ochrany přírody stromy cíleně ponechávají na dožití k rozpadu, bude riziko pádu stromů či větví i nadále zvýšené,“ upozornil Dobrovolný.

Turisté už mohou zase využívat dosud uzavřené turistické trasy v Moravském krasu. Na snímku Okruh Býčí skála.Turisté už mohou zase využívat dosud uzavřené turistické trasy v Moravském krasu. Na snímku Okruh Býčí skála.Zdroj: Deník/ RedakceOdumírání stromů podle lesníků způsobila extrémní sucha v období mezi roky 2015 a 2019. Postižené byly hlavně starší buky a jasany, které na území převažují. Mapu Moravského krasu si můžete prohlédnout ZDE.

Uzavírky se týkaly těchto tří tras:

Modrá turistická trasa v úseku Josefovské údolí, rozcestí po Býčí skála, jeskyně

Modrá turistická trasa v úseku U sedmi dubů po Jelenec – pomník (V současnosti trvá s Klubem českých turistů domluva o změně trasy na U sedmi dubů – Josefovské údolí.)

Červená turistická trasa k jeskyni Výpustek