Přehlídku pořádá skupina lidí, kteří si říkají Dealeři naděje. „Chceme pomáhat lidem, kteří to potřebují. Zároveň si to všichni organizátoři hodně užívají a zažijeme spoustu legrace," uvedla jedna z hlavních organizátorek Marie Jahodová.

Asi devadesát modelů, které diváci uvidí, pochází ze second handu a salonů svatebních a společenských šatů, které oblečení pro přehlídku darovaly. Organizátoři mají nafocený i katalog, v jejich týmu je také vizážistka. „Dvacet z těchto modelů se bude dražit. Zbylé si budou moct zájemci také koupit," řekla dále Jahodová. Další peníze pořadatelé získají z doprovodného prodeje například šperků, různých výrobků a blešího trhu.

Novinkou letošního ročníku je večer u mola, který bude následovat po přehlídce. „Hrát zde bude kapela Sedoom. Příchozí se mohou těšit i na čajovničku, koktejlový bar a různé hry. Také peníze, které utržíme při této akci, pošleme potřebným," doplnila organizátorka.

Ta podle zkušeností z minulých ročníků předpokládá, že výtěžek přesáhne čtyřicet tisíc korun.

Vybrané peníze Dealeři naděje pošlou do Albánie a do Srbska. V Albánii pomohou se zaplacením školného a stravného dětem v křesťanské škole, které si ho z různých důvodů nemohou dovolit. V srbském Banátu pak českým vesnicím, které tam založili krajané už počátkem devatenáctého století.