„Také v Blansku přibudou už do dvou týdnů automaty na mléko. A hned dva. Jeden do středu města a druhý na nádraží,“ přiblížil místostarosta Blanska Lubomír Toufar.

Pro čerstvé mléko si v Blansku budou moct chodit o poledních přestávkách úředníci i cestující, kterým zbude chvilka času při čekání na autobus nebo vlak. Jeden z mléčných automatů bude stát přímo v centru města, na Rožmitálově ulici, druhý bořitovská firma Zepo, která stroje v Blansku zprovozní, umístí poblíž autobusového nádraží.

„Jeden automat na mléko bude ve městě stát na rohu Rožmitálové ulice, u Alberta, obrácený směrem k ČSOB. A z druhého můžou lidé čerstvé mléko načepovat u druhého blanenského supermarketu Albert blízko autobusového i vlakového nádraží,“ doplnil Toufar.

Rozhodnutí o tom, kde si budou lidé pro mléko do Blanska chodit, nebylo zrovna snadné. Na Rožmitálově ulici byl problém s elektrikou a druhý mlékomat měl stát původně jinde.

Na fotografie mlékomatu v Letovicích se podívejte ZDE

„U automatu ve středu města byl problém s přívodem elektrické energie. Přestože dodávka mlékomatů do města nespadá do záležitostí města, do vedení elektriky do mlékomatu na Rožmitálově ulici jsme se zapojili. Chtěli jsme totiž jeho umístění ve městě urychlit,“ popsal místostarosta Blanska. O druhém automatu se v Blansku také dlouho jednalo. Původně měl totiž stát na opačné straně města, u Kauflandu. „Tam byly ale domluvy komplikovanější, proto bude nakonec u nádraží,“ dodal Lubomír Toufar.

Zatímco v Letovicích i v Blansku si lidé budou chodit pro čerstvé mléko, v Boskovicích si na ně budou muset ještě počkat. „Automat na mléko bychom ve městě uvítali, pokud se jej do Boskovic někdo rozhodne umístit, budeme s ním rozhodně jednat. Ale iniciativa v této záležitosti rozhodně neleží na městě,“ uvedl boskovický starosta Jaroslav Dohnálek.