Podle jednoho z nich, Michala Vladíka, modifikují počítačovou hru Emergency 4. „Tato hra v sobě kombinuje strategickou hru a simulaci z prostředí záchranných složek. Ve hře je možnost rozšířit herní prostředí o vlastní prvky, například budovy, postavy či auta. A náš tříčlenný tým, který se občas rozroste o nějaké další nadšence, se snaží v této hře zachytit co nejreálněji složky integrovaného záchranného systému v blanenském okrese," přibližuje dvacetiletý muž z Boskovic.

Na internetových stránkách netradičního uskupení blanskomod.mypage.cz tak jsou k vidění například počítačové modely hasičských aut, sanitek a policejních vozidel, ale i postavy záchranářů, hasičů či policistů.

Podle Vladíka, který se úpravě hry Emergency věnuje již tři roky, je tento koníček dost časově náročný. „Nad modelováním některých objektů se dá strávit i několik večerů. Když mám chuť a do práce se pořádně zaberu, tak tvorbě modifikace věnuji až šest hodin za den," vypráví Vladík, který v Brně studuje obor diplomovaný zdravotnický záchranář.

A jak se vlastně při tvorbě modifikace postupuje? „Nejdříve musí jeden z členů našeho týmu v modelovacím programu vytvořit 3D model objektu. Já poté v grafických editorech pro každý model vyrobím texturu, to znamená, že se přidají barvy, popisky nebo znaky. Nakonec model vložím do hry a dolaďuji efekty, například blikání majáků či světla u aut. Toto je zjednodušeně řečeno, ve skutečnosti je to o něco náročnější," vypráví s úsměvem mladík, který je i dobrovolným hasičem.

Na modifikaci počítačoví nadšenci stále pracují. „Na konci minulého roku vyšla první verze, která má podle ohlasů vysokou úroveň. Nyní připravujeme druhou verzi, která by měla být hotová na konci roku. Celkem jsou v plánu tři nebo čtyři verze, podle toho, jak na tom budeme s časem," uzavírá Vladík.