Díky petici s osmdesáti podpisy budou moct zdolávat nové skejtové překážky. Ve Velkých Opatovicích vznikne do konce srpna nový prostor pro skejťáky. Podobné plány mají i v Adamově, Boskovicích nebo Knínicích.

Nemáme kde jezdit. Skatepark by sloužil i mladým z okolí. Tak zněly některé z argumentů trojice mladíků z Velkých Opatovic, kteří se zasloužili o nové překážky pro skateboarding. „U nás není žádný skatepark. Ve městě jsme jezdili nejvíc před nákupním střediskem, ale tam běžně jezdí auta. Rozhodli jsme se proto napsat petici, se kterou jsme chodili po škole a sesbírali přes osmdesát hlasů,“ uvedl jeden z iniciátorů žádosti Tomáš Kouřil.

Se starostou města se pak mladíci sešli třikrát. „Výsledek našich setkání je ten, že do konce prázdnin budou moct mladí jezdit u vlakového nádraží, kde to nebude nikoho rušit. Od železničářů budeme mít pronajatou část pozemku. V současné době spolu s mladými vybíráme překážky,“ uvedl starosta Velkých Opatovic Jiří Bělehrádek.

Delegaci vyznavačů skejtu, kteří se chtějí vydovádět ve skateparku, přijal i místostarosta Adamova. „Studenti za mnou přišli s návrhem na vybudování skateparku. Dokonce nabídli, že se o něj budou sami starat a místo uklízet,“ sdělil Miroslav Čuma. Místostarosta si je vědom, že v Adamově mládež mnoho příležitostí k trávení volného času nemá. „Určitě by to byla dobrá věc. Aktivit pro teenagery tu není moc. Je možné, že tu skatepark bude,“ dodal.
V současné době se už v Adamově čile diskutuje o vhodném místě pro skatepark. „Zatím nemáme žádné konkrétní plány ani projekty. Budeme jednat se Školním lesním podnikem Křtiny o místě pro park. Během čtrnácti dní budeme vědět víc,“ podotkl místostarosta.

Dlouho očekávaný skatepark v Boskovicích by mohl najít místo ve sportovním areálu Červená zahrada. Pokud by tento návrh ovšem přijali radní města. „Na posledním jednání rady města jsme předložili návrh na vybudování skateparku v sousedství koupaliště, který by tam mohl vzniknout při stavbě nového akvaparku. Návrh však neprošel s tím, že hluk z překážek by mohl vadit ostatním. Navrhla jsem tedy materiál znovu přepracovat. Řešení by možná bylo koupit nové prvky, které by nebyly tak hlučné. Navíc jsme požadovali, ať skateboardisté vstoupí do nějaké organizace. Souhlasili s členstvím v jednotě Orel,“ řekla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

S překážkami pro skejťáky počítají i v nově zamýšleném víceúčelovém areálu v Knínicích u Boskovic. „Zatím mladí jezdí na skateboardech u vlakové zastávky. Dříve jezdili u silnice, a to bylo nebezpečné,“ uvedl starosta Knínic Miroslav David.

Už několik let stojí skatepark v Letovicích. „Určitě to byl dobrý krok. Areál skateparku je dokonce využíván i při každoročním festivalu 3 + 1,“ uvedl místostarosta Letovic Bohuslav Kuda.