Bouška je paralympijský cyklista a Kristýna Palečková vytvořila originální psaný obraz cyklisty. Ten zaujal porotu ze všech děl nejvíce, a proto ji vyhlásila celkovou vítězkou. Vybírala z několika stovek prací. Dívka pro svoji školu vyhrála šek v hodnotě padesáti tisíc korun na pořízení nábytku od pořádající společnosti.

Kristýna je velmi nadaná studentka třetího ročníku Střední pedagogické školy Boskovice. „Byla to její první účast v soutěži a hned zvítězila. Jsme na ni moc pyšní. Má velký potenciál se výtvarnému umění věnovat, navíc je vidět, jak v tomto ohledu neustále roste," potvrdila její talent učitelka výtvarné výchovy Kristýna Toulová.

Kristýna Palečková vytvořila originální psaný obraz cyklisty. Ten zaujal porotu výtvarné soutěže MY DVA s Jirkou Bouškou do Ria 2016 natolik, že Kristýnu vyhlásil celkovou vítězkou. Sama dívka přiznává, že výtvarná výchova ji zpočátku příliš neoslovovala. „Postupně jsem si k ní hledala cestu a zcela jsem ji našla až v průběhu puberty. Malování mi dost pomáhalo překonávat nástrahy toho nelehkého období," zavzpomínala Kristýna.

Vedle kreslení studentka miluje i výlety na kole do přírody kolem Kundratic na Žďársku, kde bydlí. Je to její hlavní inspirační zdroj. „Krajinomalby mě baví ze všeho nejvíce. Když maluji barvami, hodně se podobám Vincentovi van Goghovi. Je to jeden z mých nejoblíbenějších malířů vůbec. Fascinuje mě jeho život," uvedla.

I když by se mohlo zdát, že o své budoucnosti musí mít mladá výtvarnice jasno, není tomu tak. „Zatím nevím, kam po střední škole půjdu. O studiu výtvarného umění na vysoké škole uvažuji, ale pevně rozhodnutá rozhodně nejsem," poznamenala Kristýna.