Všem žákům v obou šestých třídách místo sešitů a učebnic nakoupili notebooky. Na těch se děti budou učit vyhledávat informace, přes speciální software odevzdávat domácí úkoly, vypracovávat písemky a místo do sešitů psát v hodinách zápisky do počítače.

„Notebooky jsme žákům šestých tříd nakoupili za peníze z Evropské unie, které dostávají všechny školy. Děti na nich pracují teprve od tohoto týdne, do konce roku bude zkušební provoz a pokud se tato metoda nazvaná one-one osvědčí, rozšíříme ji na celý druhý stupeň,“ přiblížil ředitel školy Michal Souček.

Od začátku týdne tak můžou do jedovnické základní školy žáci šestých ročníků chodit jen se svačinou v ruce. „Ráno každý dostane svůj notebook a po vyučování jej zase odevzdá. Až se projekt zaběhne, plánujeme, že si děti budou brát počítače domů a jen jednou za čas si je nechají zkontrolovat,“ popsal Souček a dodal, že při přebírání notebooku škola s rodiči dětí uzavře smlouvu, podle které budou mít po absolvování školy rodiče možnost pro své děti jejich notebooky odkoupit.

Podle ředitele nový projekt usnadní výuku jak žákům,tak i učitelům. Že by místo učení děti brouzdaly ve školních hodinách po facebooku, se učitelé nebojí. „Internet máme zabezpečený tak, aby se děti dostaly jen na výukové stránky. V šestých třídách navíc momentálně není ani dvacet žáků a ty učitelé určitě zvládnou uhlídat tak, aby nehrály třeba hry. Ani v tom, že děti budou u počítače trávit ještě víc času než tráví, úskalím nevidím. To už si musí doma ohlídat sami rodiče,“ dodal Michal Souček.