Její obnovení požaduje třeba místní žena. Nepřála si zveřejnit své jméno, redakce ho však zná. „Hodně lidí z této části má auta, o čemž svědčí i to, že už není kde zaparkovat. Ostatní, včetně maminek s dětmi i kočárky či důchodci o berlích, docházejí denně pěšky na vlak, autobus, nákupy, k lékaři. Problém je, že sídliště stojí na prudkém kopci dlouhém asi kilometr,“ řekla.

Doplnila, že místní lidé pro zavedení linky sepsali petici. „Podepsalo ji 280 obyvatel sídliště," upřesnila.

Starosta Bílovic nad Svitavou Miroslav Boháček.
Úsekové měření si místní chválí, říká starosta Bílovic nad Svitavou

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkLinka jezdila přes celou obec. Z nejzápadnější části, přes Polanku na severu, náměstí až k vlakovému nádraží.

A podle všeho opět jezdit bude. Linka vyjede do ulic v zářijových dnech. „Jezdit bude minimálně do desátého prosince, kdy přestane kvůli výluce jezdit vlak,“ sdělil místostarosta Ivan Michalík. V obci se kvůli tomu na čas změní celý režim autobusové dopravy.

U linky 211 uvažují o tom, že v době výluky se její trasa prodlouží až do brněnských Obřan. Z nich jezdí tramvaj linky 4 mířící do centra města a dál až na Kraví horu.