Její obnovení požaduje třeba místní žena. Nepřála si zveřejnit své jméno, redakce ho však zná. „Hodně lidí z této části má auta, o čemž svědčí i to, že už není kde zaparkovat. Ostatní, včetně maminek s dětmi i kočárky či důchodci o berlích, docházejí denně pěšky na vlak, autobus, nákupy, k lékaři. Problém je, že sídliště stojí na prudkém kopci dlouhém asi kilometr,“ řekla.

Doplnila, že místní lidé pro zavedení linky sepsali petici. „Podepsalo ji 280 obyvatel sídliště," upřesnila.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkLinka jezdila přes celou obec. Z nejzápadnější části, přes Polanku na severu, náměstí až k vlakovému nádraží.

A podle všeho opět jezdit bude. Linka vyjede do ulic v zářijových dnech. „Jezdit bude minimálně do desátého prosince, kdy přestane kvůli výluce jezdit vlak,“ sdělil místostarosta Ivan Michalík. V obci se kvůli tomu na čas změní celý režim autobusové dopravy.

U linky 211 uvažují o tom, že v době výluky se její trasa prodlouží až do brněnských Obřan. Z nich jezdí tramvaj linky 4 mířící do centra města a dál až na Kraví horu.