V Blansku se přivítal s paní Libuší Kuncovou, která s ním před lety v tamní nemocnici pracovala na radiodiagnostickém oddělení jako zdravotní sestra. S ředitelkou nemocnice Vladimírou Danihelkovou pak probírali problematiku urgentních příjmů. „Došlo také na prohlídku radiodiagnostického oddělení," sdělila Vladimíra Danihelková.

Ochrnutý řidič záchranky Zdeněk Mikula z Úsobrna dělá velké pokroky.
Jedu na sto procent, hlásí ochrnutý řidič z Úsobrna. Na počítači píše očima

V boskovické nemocnici se Válek setkal s jednatelem Danem Štěpánským a zástupci města. Diskutovali o zřízení urgentního příjmu, kompenzační úhradové vyhlášce a budoucnosti nemocnice v rámci holdingu Jihomoravského kraje. A také o spolupráci s Fakultními nemocnicemi na podpoře lékařských týmů. „V areálu si pan ministr prohlédl prostory, kde by mohl být umístěn urgentní příjem. Viděl stavbu nové záchranné stanice jihomoravského kraje a v prostorách radiologického oddělení se setkal se svými dřívějšími spolupracovníky. S primářkou radiologického oddělení Liběnou Čapkovou a primářem Janem Machačem,“ informoval mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Návštěvu regionu zakončil Válek v letovické nemocnici. Krajské zařízení funguje jako léčebna dlouhodobě nemocných. Její ředitelka Drahoslava Královcová dostala za svou práci ve zdravotnictví od ministra čestné uznání. „Dnešní cesta po jihomoravských nemocnicích končí v Letovicích. Bavili jsme se i o zapojení ukrajinských lékařů do praxe. Bylo mi ctí paní ředitelce Královcové předat čestné uznání ministra za její celoživotní práci ve zdravotnictví,“ okomentoval Vlastimil Válek závěr cesty na sociální síti.