Bodoval v soutěži Stavby s vůní dřeva v kategorii malé dřevěné stavby. „Úprava přírodních materiálů na bázi dřeva a povýšení surové formy dřeva na čistou, přesnou a pevnou stavební strukturu je hudba budoucnosti stavitelství. V mém návrhu dům respektuje struktury a textury, materialitu a zanechává jejich otisk na svojí vnější obálce,” popsal vítězný projekt Ondřej Buš.

Jeho stavba je navržená v podobě univerzální stavebnice. Dům lze celý rozmontovat, přemístit a upravit. „Může měnit tvar a podobu. Rozměry mění podle platformy, na které je založen. Měnit lze i dimenze prostoru, otvorů a světla v kontextu prostředí světa,” dodal student.

V Boskovicích umístili další Kameny zmizelých. Připomínají dětské oběti holocastu.
Dětské oběti holocaustu v Boskovicích připomínají Kameny zmizelých

Oborovou soutěž vyhlašuje Nadace dřevo pro život, která ve svých projektech poukazuje na přínosy využívání dřeva pro společnost a životní prostředí. Devátého ročníku se tentokrát zúčastnilo pětašedesát studentů z Česka a Slovenska z nichž část studuje v zahraničí. Měli za úkol zformulovat, proč pracují právě se dřevem. „Zdůrazňovali, že dřevo je velice unikátním materiálem s širokou škálu využití, které je svými vlastnostmi skvělým materiálem pro stavební průmysl. Dalšími důvody, proč pracují právě se dřevem byly také obnovitelnost, recyklovatelnost a snížení emisí CO2,“ uvedli organizátoři soutěže.