Kde sehnat co nejlepšího kapra a pěkný vánoční stromek. Na to se v těchto dnech ptá většina lidí.
V Blansku si lidé jehličnatý symbol Vánoc mohou koupit například v Zahradnictví u Kopřivů, které stromky prodává také v Šebrově. „Prodáváme smrk ztepilý a stříbrný, borovici a také dánskou jedli, o kterou začíná být v poslední době větší zájem. Nabízíme i stromky v květináči,“ uvedla Kateřina Doleželová. Dvoumetrová jedle přijde asi na devět set korun.


Ze sedmi druhů stromků mohou lidé v Blansku vybírat před obchodním domem Kaufland. „Stromky už jsou v prodeji a budou až do Štědrého dne do dvanácti hodin,“ řekl Pavel Ondráček, majitel dodávající firmy, která stromky nebere z lesa, ale pěstuje je speciálně pro Vánoce na plantážích. Podle něj lidé mají největší zájem o dánskou jedli. „Tu u nás lidé zakoupí za šest set padesát korun. Pokud budou chtít jedli nad dva metry, připlatí sto korun,“ doplnil.
Stromky nabízí také Školní lesní podnik Křtiny. „Bereme to jako ochranu lesa, aby nám lidé nekradli stromky, takže je budeme prodávat za velmi dobrou cenu,“ sdělil zástupce ředitele Školního lesního podniku Křtiny Pavel Mauer. Hlavní prodej bude tento víkend na hájenkách. „K zakoupení bude asi dvoumetrový smrk ztepilý, jehož cena se bude pohybovat od sto padesáti do dvou set korun,“ řekl Mauer.


Stromek lze koupit i na inzerát. Jedním z prodávajících je Jiří Klimeš ze Šebetova, který nabízí stříbrné smrky od dvou set korun.