„Jde nám především obezpečnost našich místních dětí, znichž některé chodí do školy vLipůvce pěšky. Apo silnici je to nebezpečné,“ uvedl starosta Svinošic Josef Hemzal.

Dodal, že tudy ale chodí také dospělí na procházky. „Projekt je vypracován společně se zastupiteli vLipůvce, protože povede až ke škole,“ doplnil starosta.

Stezka pro pěší široká jeden a půl metru tak povede kolem staré cesty ze Svinošic na Lipůvku. Kolem ní bude také zcela nové veřejné osvětlení. „Součástí stavby je také naplánované prodloužení místního rozhlasu.

„Prodloužení rozhlasu souvisí snovou zástavbou rodinnými domky. na papíře už máme zastavěné všechny pozemky směrem kLipůvce,“ přiblížil starosta Hemzal. Rozšíření se dočká isilnice a to vněkterých místech ovíc jakmetr.

„To vše bude stát jen ze strany naší obce kolem dvou milionů korun. Budeme se proto snažit získat dotace, náš dotační titul by měl být vypsán letos vzáří. Pokud se nám tyto dotace podaří získat, chodník, veřejné osmětlení, rozhlas irozšířená silnice by mohly být hotovy během příštího roku,“ doplnil Hemzal.

Dodal, že chodník zastupitelé nechají postavit ivpřípadě, že by dotaci nezískali. „Ikdybychom si měli vzít uvěr,“ tvrdí.