Příprava rekonstrukce za přibližně pět milionů korun je zatím na začátku. „Přípravy na rekonstrukci Verandy pokračují. Loni se dokončil pasport budovy a další podklady. Letos by se měl zvládnout projekt a snad také vyřídit stavební povolení, tak, aby se v příštím roce mohla zahájit rekonstrukce,“ uvedl blanenský místostarosta František Hasoň.

Blanenští radní odsouhlasili, že areál Verandy bude už letos využívat občanská aktivita Obůrka s místními hasiči pro pořádání kulturních a sportovních akcí. Budou se tam konat například ostatky, pálení čarodějnic, Den dětí nebo tradiční Pytlácká. „Rozsah rekonstrukce ještě neznám, tak ji nemohu komentovat. Obecně bychom ale určitě uvítali prostory, kde bychom mohli pořádat různé kulturní akce a jako místní se měli kde scházet,“ řekl Miloslav Bezděk z občanské aktivity Obůrka.

Chodníky a dětské hřiště

Podle blanenských úředníků chystá město rozsáhlejší investice v dalších místních částech. V Češkovicích letos dělníci postaví nový chodník s veřejným osvětlením. Naváže na cestu od přehrady Palava a skonči u hotelu Panorama. Stát má 5,2 milionu korun. „Chodníku za téměř čtyři miliony se dočkají i v Těchově. V Lažánkách se zase za téměř tři a půl milionu korun opraví místní hřbitov i cesta k němu,“ informovala mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.

V Olešné dělníci vybudují dětské hřiště za 2,4 milionu korun, opravy se dočká také například opěrná zeď v lokalitě Na Strážném v Horní Lhotě. „Jen na investicích bude letos do jednotlivých místních částí Blanska z rozpočtu směřovat přes jednadvacet a půl milionu korun,“ upřesnila Komárková.