VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města prozáří vánoční výzdoba. Za adventní dekorace platí až statisíce

Blanensko, Vyškovsko - Advent se blíží a lidé z regionu si brzy užijí předvánoční atmosféru také díky jedinečné výzdobě. V Blansku rozstvítili vánoční strom v pátek.

21.11.2017
SDÍLEJ:

Vánoční trhy ve Vyškově. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Grycová

Jeho lidé zdobili náměstí Republiky, Wanklovo náměstí a náměstí Svobody. Nově k nim přibude Seifertova ulice, město také pořídilo nové ozdoby na strom. „Letošní vánoční výzdoba vyjde asi na dvě sta tisíc korun,“ vypočítal Martin Vítek z odboru komunální údržby.

Blanenskou vánoční výzdobu ocenil například Michal Ježek. „Vypadá opravdu velmi dobře. Zejména vločky u radnice jsou moc pěkné,“ řekl muž.

Tradiční vánoční výzdobu plánují také v Boskovicích. „Nazdobíme vánoční strom a na pouliční osvětlení umístíme svítící komety. Letos jsme výzdobu jen drobně doplnili o zářivky a ozdoby, protože v posledních třech letech do ní město investovalo asi sto tisíc korun. Letos šlo zhruba o deset tisíc korun,“ vyčíslil mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Na začátku prosince se rozzáří i Adamov na Blanensku. „Osvítíme sloupy pouličního osvětlení a nazdobíme dva stromy. Jeden na Ptačině a druhý na Horce. Výzdobu si půjčujeme a pronájem včetně instalace jde do padesáti tisíc korun,“ oznámil starosta města Roman Pilát.

Ve Slavkově u Brna na Vyškovsku se letos zaměří pouze na vánoční strom. „Budeme mít stejný jako loni. Je už z minulého roku bohatě nazdobený. Letos jsme dokoupili zejména baňky a řetězy. Výzdoba bude stát asi deset tisíc korun,“ odhadla mluvčí slavkovské radnice Veronika Slámová.

Na příští rok plánují ve Slavkově vánoční výzdobu rozšířit. „Nyní se opravuje fasáda radnice a už nyní počítáme s určitým technickým řešením, které nám umožní radnici nazdobit,“ dodala Slámová.

Bohatou vánoční výzdobou se pyšní Vyškov, který na ni vynakládá nejvíc peněz: skoro půl milionu. „Kromě vánočního stromu zdobíme i radnici, letos ještě víc než loni,“ uvedl mluvčí vyškovské radnice Michal Kočí.

Tamní oblíbený betlém budou lidé obdivovat i letos. „Letos v něm přibydou tři nové postavy,“ poznamenal Kočí.

Nové osvětlení získá vánoční strom v Bučovicích na Vyškovsku. „Za vánoční výzdobu jsme letos zaplatili asi padesát tisíc korun. Kromě vánočního stromu osvítíme pouliční lampy na náměstí a v okolí. Dále vyzdobíme dvě lípy před kostelem, na které se pořizovalo nové osvětlení loni. Ještě chystáme nějaké překvapení, ale to nechci prozradit,“ řekla vedoucí oddělení správy majetku města Dagmar Janíčková.

Statisíce za výzdobu
BLANSKO

• náklady na vánoční výzdobu: 200 tisíc korun
• novinky: osvícení Seifertovy ulice
• rozsvícení vánočního stromu: 24. listopadu

BOSKOVICE

• náklady na vánoční výzdobu: 10 tisíc korun
• rozsvícení vánočního stromu: 3. prosince

ADAMOV

• náklady na vánoční výzdobu: do 50 tisíc korun za výpůjčku
• rozsvícení vánočního stromu: 1. prosince

VYŠKOV

• náklady na vánoční výzdobu: 450 tisíc korun
• novinky: 3 nové postavy do dřevěného betlému
• rozsvícení vánočního stromu: 3. prosince

BUČOVICE

• náklady na vánoční výzdobu: 50 tisíc korun
• rozsvícení vánočního stromu: 3. prosince

SLAVKOV U BRNA

• náklady na vánoční výzdobu: 10 tisíc korun
• rozsvícení vánočního stromu: 3. prosince

Zdroj: města regionu

STANISLAV ŠINDELKA

Autor: Redakce

21.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Ostatní pracovníci v dopravě 19 360 Kč

Specialisté v oblasti územního a dopravního plánování referent/ka územního plánování. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19360 kč, mzda max. 29150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Město Blansko vyhlašuje výběrové řízení na funkci: referent územního plánování v oddělení regionálního rozvoje odboru stavební úřad MěÚ Blansko., Požadované obecné předpoklady: státní občan ČR, případně cizí státní občan, který má v ČR trvalý pobyt, občanská a morální bezúhonnost., Požadované kvalifikační předpoklady: osvědčení MMR ČR pro územně plánovací činnosti, nebo autorizace ČKA A0, A1 nebo A2, nebo vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu ve studijním oboru uznatelném pro autorizaci ČKA pro obor územní plánování., Další požadované předpoklady: flexibilita a umění jednat s lidmi (dobré komunikační schopnosti), schopnost samostatné práce a aktivního přístupu k řešení problémů, znalost zákona č. 183/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů (stavební zákon), orientace v jeho prováděcích vyhláškách, znalost zákona č. 500/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů (správní řád), znalost práce na PC, ŘP sk. B, praxe ve veřejné správě výhodou., Způsob, termín a místo nástupu: pracovní poměr na dobu neurčitou, nástup k 01.07.2018 nebo dle dohody, MěÚ Blansko., Platové zařazení: řídí se zákonem č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nařízením vlády č. 341/2017 Sb., a předpisy souvisejícími, platová třída 10., Lhůta pro podání písemné přihlášky: 06.06.2018, Náležitosti přihlášky: jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu, kontaktní telefon, datum a podpis, životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech, výpis z evidence rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, případně osvědčení MMR ČR pro územně plánovací činnosti, souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů., Písemnou přihlášku spolu s požadovanými doklady a přílohami doručte v zalepené obálce se značkou "SÚ - NEOTVÍRAT" na adresu: Město Blansko, Ing. Josef Kupčík, tajemník, nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko. Nevyžádané dokumenty a doklady budou po ukončení výběrového řízení skartovány. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Město blansko, nám. Svobody, č.p. 32, 678 01 Blansko 1. Informace: Josef Kupčík, +420 516 775 184.

Výroba - Výroba Seřizovači 23 000 Kč

Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Seřizovač a obsluha strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 14. Poznámka: Pracoviště: Na Kamenici 2188, 680 01 Boskovice., Požadujeme: , Praxe na obdobné pozici. Dobrou pracovní morálku. Manuální zručnost. , Nabízíme: , 25 dní dovolené. Třísměnnou pracovní dobu. Finanční odměna před dovolenou a vánočními svátky. Bonus na základě hospodaření firmy. Příspěvek na penzijní připojištění po jednom roce zaměstnání. Závodní stravování. Autobusovou dopravu v rámci Boskovic. Zaškolení, profesní růst.. Pracoviště: Novibra boskovice s.r.o., 680 01 Boskovice. Informace: Edita Sedláková, +420 516 528 100.

Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 17 000 Kč

Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená obsluha vysokofrekvenční svářečky v textilní výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště: Benešov 71, 679 53 Benešov u Boskovic., Lehká a čístá práce. Polohování textilu do forem, stříhání/ražení materiálu, obsluha tepelného lisu, kontrola kvality., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na dopravu, penzijní připojištění, 13. plat., Kontakt možný telefonicky, mailem nebo osobně v době 8-14 hod na adrese Benešov 71.. Pracoviště: Handicap, a.s., 679 53 Benešov u Boskovic. Informace: Miloš Nerad, +420 602 590 876.

Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 150 Kč

Brusiči nástrojů a kovů Brusič nástrojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Brusič nástrojů na obrobně, broušení na kulato., Práce v jednosměnném provozu, pracovní poměr na dobu neurčitou. Mzda 150,- Kč/hod., Požadujeme praxi jako brusič nástrojů., Požadujeme vyučení v oboru, spolehlivost, zručnost, dobrý zdravotní stav.. Pracoviště: Letovické strojírny, s.r.o. - pracoviště letovice, Pražská, č.p. 333, 679 61 Letovice. Informace: ., +420 516 487 712,516 487 713.


Při pondělní nehodě v Lipůvce vyteklo z nádrže kamionu na 1000 litrů nafty.
5

Při nehodě v Lipůvce vyteklo z kamionu tisíc litrů nafty

Ilustrační foto

Modernizace školy: internet povedou kabely, wifi brání železobetonová konstrukce

Nemocnice investují stamiliony. Postaví nový pavilon nebo dokončí operační sály

Brno - Brněnské nemocnice chystají nejrůznější opravy a dostavby. Zlepší se prostředí pro pacienty i personál, tvrdí jejich vedení.

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 19. až 20. května 2018.

Nejčastější triky lidí bez lístku? Hrají revizorům na city, mluví cizím jazykem

Brno - Někteří začnou mluvit cizím jazykem, jiní tvrdí, že mají těžké období. V pátek chytli revizoři v nočních linkách téměř sto lidí.

Kornfeil díky kaskadérskému kousku dojel v Le Mans šestý. Abraham nebodoval

Le Mans, Brno /VIDEO/ - Předvedl perfektní záchranný manévr a dojel si pro nejlepší umístění v sezoně. Motocyklista Jakub Kornfeil v nedělním pátém závodu mistrovství světa silničních motocyklů kategorie Moto3 vybojoval deset bodů za šesté místo. Brněnský jezdec Karel Abraham skončil ve francouzském Le Mans bez bodu na sedmnácté příčce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT