Nejen cestující vlaky, ale také místní lidé v Blansku i v Adamově kritizují velký nepořádek na vlakových zastávkách. „Je to opravdu nevábný pohled. Na zastávce je prázdný stánek, kde se kdysi cosi prodávalo, na záchod se tam vůbec nedá jít, jak je špinavý,“ říká jedna z cestujících o zastávce Blansko–město Jitka Čechová.

Za pravdu jí dává i blanenská starostka Jaroslava Králová. „ Trápí nás situace, jaká na zastávce Českých drah je. Je to totiž ve středu města. Začali jsme proto jednat s Českými drahami , jak dát zastávku do pořádku,“ řekla starostka. Podle ní železničáři přislíbili na zastávce udělat pořádek, zkulturnit prostor čekárny a vyměnit osvětlení. „My jsme jim nabídli, že bezplatně zveřejníme ve zpravodaji a na internetu inzerát hledající nájemce bufetu. Myslím si, že pokud se najde někdo, kdo by tam začal podnikat, bude mu záležet i na prostoru, kde podniká,“ sdělila starostka Králová.

Podle Markéty Krausové z tiskového odboru Českých drah je už část věcí na zastávce daná do pořádku. „Očistili jsme fasádu budovy, vyklidili jsme přístřešek, tedy prostor mezi WC a budovou, osvětlení ve vestibulu vyměníme do konce dubna,“ sdělila Krausová. Nájemci bufetu se podle ní mohou hlásit do konce března, dosud se však nikdo nepřihlásil.

Stav kolem objektů Českých drah kritizují také lidé v Adamově. „Tento týden pořizujeme fotodokumentaci, jaký je tam nepořádek. České dráhy na stav znovu upozorníme. Jsme připraveni udělit organizaci i pokutu podle zákona o obcích,“ potvrdil starosta Adamova Jiří Němec.

Železničáři se však hájí tím, že do údržby zastávky v Adamově v uplynulých osmi letech postupně investovali asi osm set tisíc korun. „Opravili jsme přístřešky čekáren, nahradili vytlučené zasklení plechem, opravili zastřešení, omítky, malby a nátěry. Při jednání se starostou města v uplynulém období bylo přislíbeno ze strany města pečlivější hlídání této zastávky. Účinek však není znát, znovu zde dochází k vandalismu, objevují se nové graffiti. Z toho důvodu v současné době neuvažujeme o tom, že bychom tam investovali další peníze,“ uvedla Markéta Krausová.