Pro osm postižených nyní dlouhodobě pronajme dům v boskovické ulici Boženy Němcové. Stavení majitel na své náklady do konce roku opraví. Měsíční nájem tam bude čtyřicet tisíc plus energie. „V domě budou dvě běžné domácnosti, kde každý klient bude mít vlastní pokoj a společně budou využívat obývací pokoj s kuchyní a sociální zařízení. K dispozici bude i zahrada,“ uvedla ředitelka Paprsku Marie Wetterová.

Ilustrační foto.
Sportovní hale v Hybešově hrozí protesty. Odpor lidí už jednu stavbu stopnul

Zbývající čtyři postižení se pak do běžného života zařadí začátkem příštího roku v Benešově. Kraj tam chce koupit rodinný dům za šest milionů korun. „Postiženým pak budou jak v Benešově, tak v Boskovicích k dispozici asistentky, aby měli čas si zvyknout na nové prostředí a aby mohli v bezpečí upevňovat a prohlubovat své znalosti a dovednosti. Budou tak mít možnost žít svůj život co nejvíce samostatně,“ dodala Wetterová.

Na vybavení domů v obou lokalitách uvolní kraj dohromady 1,1 milionu korun. „Dříve zakoupený pozemek ve Svitávce, kde se mělo původně stavět chráněné bydlení pro klienty Paprsku, nabídl kraj k prodeji. Ve stanovené lhůtě se však nepřihlásil žádný zájemce. Pozemek proto nabídneme k prodeji znovu,“ upřesnil náměstek jihomoravského hejtmana Marek Šlapal.

Ilustrační foto
Do lavic bezpečněji. Ke škole v Olešnici vede nový chodník