Memoriál začíná v jednu hodinu odpoledne v adamovském sídlišti Ptačina. Poblíž tamního Domu služeb. „Memoriál Josefa Drbala jsme letos chtěli udělat koncem května. Ale nevyšlo nám počasí, tak jsme ho odložili," řekl velitel adamovských dobrovolných hasičů Petr Kupka.

Právě adamovští dobrovolní hasiči obhajují v soutěži první místo z loňského roku. Memoriálu se tehdy zúčastnila čtyři družstva. Podobnou účast očekává Kupka i letos. „Mělo by přijet asi pět družstev. Uvidíme, na poslední chvíli se to může ještě změnit," poznamenal dobrovolný hasič s tím, že soutěžní disciplíny mají co nejvíce přiblížit skutečný zásah hasičů.

V ulicích Adamova soutěží čtyřčlenné týmy. O vítězích rozhoduje čas a také technické provedení. „Při první disciplíně hasiči slaňují z vysoké zídky. Pak je čeká naplňování pytlů pískem. Při třetí disciplíně musí zvládnout první pomoc. Tato disciplína jako jediná není na čas," dodal Kupka.

Na dalším stanovišti musí týmy hasičů vyběhnout s dýchací technikou prudký svah s šestapadesáti schody. Pátá disciplína je sestavení nastavovacího žebříku a držení hadice při výstupu po žebříku. „Ve finiši pak na hasiče čeká roztažení hadic a sestavení útočného proudu," popsal závěrečnou šestou disciplínu velitel adamovských dobrovolných hasičů. Memoriál Adamovští pojmenovali na počest dlouholetého člena a funkcionáře tamní jednotky Josefa Drbala.