O jeho často extrémních výkonech Deník pravidelně informuje. „Bylo to kilo a půl čisté melounové dužiny. Z pěti soutěžících jsem toto množství spořádal jako jediný. Na čas to pro mě byla premiéra. V minulosti jsem už zkoušel sníst větší melou, ale není to ono. Publikum vždycky člověka správně vyhecuje. Těžko mi nebylo, domů jsem dojel v pohodě na kole,“ usmál se muž, který se živí jako skladník.

Minulý víkend exceloval ve Slaném při pojídání kilogramu jahod. Následující sobotu se chystá do jihočeských Hoštic, které proslavila filmová trilogie režiséra Zdeňka Troška Slunce seno. Od premiéry prvního dílu letos uplyne čtyřicet let. „V Hošticích kvůli tomu bude velká sláva. Bude tam také soutěž v pojídání knedlíků s rajskou omáčkou. U toho přece nemůžu chybět,“ dodal Němec.

Při pohledu na jeho soutěžní apetit musí diváky napadnout, že ho je zřejmě lepší šatit než živit. Podle Němce to tak ale zdaleka není a mimo soutěže je spíš skromným strávníkem. „Hodně jím vegetariánská jídla, miluji indickou kuchyni. Třeba kynuté knedlíky jím prakticky jen při soutěžích. Je ale pravda, že se vždy těším na víkend, jak se lidově řečeno zprasím a něčím nacpu. Je to pro mě adrenalin a také rád dělám show,“ uvedl maxijedlík.

Na Blanensku by letos chtěl zkusit zdolat vyhlášený burger z boskovického podniku Eden. Podle svých slov je zřejmě jediný člověk na světě, který dokáže sníst na posezení celou, zhruba půlkilovou, konzervu takzvaného surströmming. Se vším všudy, i s nálevem, kostmi a kůžemi. Jedná se o švédskou delikatesu z kvašených sleďů. Rybí pokrm se zároveň řadí mezi nejsmrdutější jídla. Němec už při různých show snědl třináct těchto konzerv a je zapsaný v České knize rekordů. „V září chci v Praze na mistrovství světa vyzvat soupeře k pojídání tohoto pokrmu. Bude to začátkem září,“ uzavřel Němec.