Při příchodu si děti s rodiči nebo prarodiči vyzvedávají u prvního stánku lístek a tužku. Na něj si posléze zapisují, jak si v řadě soutěží vedli. Každý stoleček má své konkrétní číslo, ratolesti tak přesně vědí, kam se pro splnění daného úkolu mají vydat.

Tělo mrtvého muže bylo v řece Svitavě nedaleko autobusového nádraží.
Mrtvého muže našli v řece policisté v Blansku. Mělo jít o nešťastnou náhodu

Přestože se nedělní zábavná událost koná od brzkého odpoledne, a to hned od jedné, zaplňuje se sál Dělnického domu bleskurychle. „Přišly jsme s vnučkou. Ona věděla, že se tato akce bude konat, takže se účastníme na její požádání. Má skautskou tematiku ráda. Loni byla událost v menším rozsahu, takže letos předčila naše očekávání,“ pochvaluje si například Jana Knotková.

Petr Kenny Burian stojí za kuriózní výstavou legendárních československých motocyklů Jawa a ČZ.
Mám rád protiklad, motorky vylovené ze studny, říká v Brně nadšenec do Jawy a ČZ

„Podívej, tam hrají dokonce videohry,“ ukazuje jeden z účastníků akce svému synovi, který se se zájmem dívá na své vrstevníky. Ti zaujatě sledují hned několik počítačových obrazovek, na kterých je k vidění průběh právě hrané hry.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

Kámen, nůžky, papír, karetní hry a mnohá další drobná tradičnější klání si děti v centru Blanska užívají. „Jádro akce je velká dráha, která má asi šedesát metrů. Soutěž funguje tak, že je devětadvacet stanovišť, kam děti chodí. Vždy je tam někdo ze skautů, hru si s ním zahraje a když ji účastník splní, dostává body,“ uvádí za pořadatele energicky Marek Navrátil.

Ze skleníku na zámek. V Rájci chystají unikátní výstavu kamélií, startuje v pátek 1. března. Potrvá deset dní.
VIDEO: Ze skleníku na zámek. V Rájci chystají výstavu kamélií, začne v pátek

Ochotně a s nadšením pomáhají skauti, kteří nedělní událost pořádají, přítomným dětem. Snažení lze vidět na každém kroku, výherce totiž získá ceny například v podobě deskových her. Podle reakcí přítomných ratolestí i rodičů je ale už nyní možné říci, že je letošní jednadvacátý ročník soutěže velmi vydařený.