„Tam se může jet maximálně devadesátkou. Na kraji Blanska je pak sedmdesátka a pak hned značka obec Blansko a snížení rychlosti na padesát kilometrů v hodině a poté opět sedmdesátka. Teď nově přidali u tamního přechodu pro chodce padesátku a za ním je opět sedmdesátka, aby u podniku Pyrotek byla zase padesátka. Na zhruba osmi stech metrech je tak šest značek měnících maximální rychlost,“ uvedl jeden z řidičů Jiří Vymazal.

Aleš Buřík z Blanska se zase pozastavil nad značkami v Žižkově ulici, kde je prudký kopec. „Z jedné strany je snížená rychlost na čtyřicet kilometrů a v protisměru pak na třicet. Nechápu. Podle mě by tam měli dát značky zákaz zastavení, aby tam byl bezpečný průjezd. Takto je to ruská ruleta,“ upozornil muž.

Zástupci města diskutovali o situaci s obyvateli na Základní škole Purkyňova, kde probrali také návrh řešení.
Parkování Na Hraničkách omezuje hasiče: Vyškov chystá navýšení kapacity

Podle policistů lidé nejvíce řeší dopravní situace ohledně parkování, často však podle nich neznají detailně předpisy. Nebo v případech přechodného značení umístěného kvůli stavbám, které dočasně mění provoz. „Případů, kdy někdo zavolá, že je značka podle jeho názoru nadbytečná nebo zmatečná, je málo. Spíš lidé volají s dotazem na umístění nových. Například, když nemůžou někde zaparkovat nebo naopak přes zaparkovaná auta není možné projet. V drtivé většině jde o dotaz na umístění značky zákaz zastavení,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Petrželková.

Opatrně při průjezdu Valtickou alejí u Mikulova. Začala tam údržba vzrostlých stromů.
FOTO: Průjezd Valtickou alejí u Mikulova zbrzdí na čas ošetřovatelé stromů

V podobném duchu hovořil i vedoucí odboru dopravy v Boskovicích Roman Dokoupil. Za zmínku podle něj stojí případ z roku 2020, kdy policie iniciovala odstranění přechodu pro chodce u Lasákova mlýna v Dukelské ulici. „Avšak nikoliv z důvodu, že by šlo o nadbytečné značení, ale kvůli bezpečnosti provozu. Přechod byl na místě, kde nebyl dostatečný rozhled a také ústil v místě napojení účelové cesty vedoucí z parkoviště na silnici druhé třídy,“ informoval boskovický úředník.

Policisté v současné době na Blanensku řeší odstranění několika značek pro neopodstatněnost a nadbytečnost u dokončených staveb nebo u staveb, které jsou v režimu předčasného užívání. „Jedná se například o stavbu přemostění na Staré Blansko, kde budou odstraněné značky související s železničním přejezdem. Ten je po výstavbě železničního mostu zrušený. Týká se to Brněnské, Komenského a Rožmitálově ulici,“ upřesnila mluvčí Petrželková.