VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Online Kuřim: Matka Škrlové neměla o hře na Aničku ani ponětí

Brno – (SLEDUJEME AKTUÁLNĚ) V zamotaném případu týraných dětí z Kuřimi na Brněnsku bude mimo jiné vypovídat hlavní hrdina kauzy Eduard Trdý. Muž, který mučení odhalil.

25.6.2008
SDÍLEJ:

Kateřina Mauerová.Foto: DENÍK/Ondřej Surý

TAKÉ DNES SLEDUJEME AKTUÁLNÍ DĚNÍ V SOUDNÍ SÍNI ON- LINE (více pod článkem)
Související on-line záznamy z minulých soudních líčení naleznete v pravé části této stránky.
Brněnský krajský soud čeká další série výslechů svědků, kteří se připletli do největšího případu týrání dětí v historii české kriminalistiky, takzvané kuřimské kauzy.

V případu, který nemá v novodobých dějinách policie obdoby, figuruje celkem šest obžalovaných. Kromě sester Kláry a Kateřiny Mauerových, Barbory Škrlové a Hany Bašové alias tety Nancy k nim patří Jan Turek a bratr Barbory Jan Škrla. Hrozí jim až dvanáct let vězení za to, že od prázdnin 2006 do loňského května bili, svazovali, pálili cigaretami a jinak surově mučili dva malé chlapce. Osmiletého Ondřeje a jeho o dva roky staršího bratra Jakuba.

K soudu přijde mimo jiné i klíčová postava podivného příběhu. Soused Kláry Mauerové z Kuřimi na Brněnsku Eduard Trdý, který na týrání přišel pomocí dětské chůvičky s videokamerou. Loni v květnu se totiž napojil na stejný signál, který používala matka týraných chlapců. Když Trdý chůvičku zapojil na monitor, uviděl zvláštní věc. Nahého a svázaného chlapce, který pojídá vlastní zvratky. Případ oznámil policii, která o den později do domu Kláry Mauerové vtrhla a odhalila tak jeden z nejbizarnějších případů, které jihomoravská kriminálka vůbec kdy vyšetřovala.

AKTUÁLNĚ

13.49 - Ke knize Ve světle pravdy přivedl Tesaře Josef Škrla. S ním také jezdil na setkání grálistů, která se konala v různých zemích Evropy. "Byli tam i další lidé. Zatloukal, Skála, Bína, Mach a další," vyjmenoval Tesař. Většina z vyjmenovaných byla i členem Mravenců, tedy skupiny starších lidí, kteří měli jakýsi skautský oddíl.

13.46 - Přestože Tesař tvrdí, že není v Hnutí Grálu, zúčastnil se několika setkání grálistů. "Kniha nabádá rodiče k odpovědnosti při výchově dětí. Je to napsané sice obecně, ale dá se vyložit i na jednotlivce. Já z toho vydedukoval, že se jim má vytvořit dětský svět, kde budou oddělení od dění venku," řekl Tesař, který v tomto duchu vychoval své děti. "Udělal jsem jim pěkný pokojíček," přiblížil Tesař.

13.41 - Ivo Tesař se také osobně zná s Josefem Škrlou. "Znám ho od svých třinácti let. Napřed ze skautu, pak z podnikání. Měl firmu FMCC," upřesnil Tesař, který se také musel vyjádřit k sympatiím či empatiím k Hnutí Grálu. "Nejsem jeho členem," zdůraznil svědek.

13.38 - "Kláru jsem viděl jednou v životě a jinak ji neznám. Vezl jsem jejího syna se svým synem z Paprsku na Zvonařku. To byl jediný kontakt s ní. Její sestru Kateřinu znám ze skautu, kde vedla oddíl. S Katkou jsme se stýkali, protože jsem v Paprsku vedl kroužek," řekl Ivo Tesař. Zná i Barboru Škrlovou. A velmi dlouhou dobu.

13.34 - Dalším svědkem je Ivo Tesař, manžel předchozí svědkyně.

13.23 - Soudní síň na odpolední část středečního jednání značně prořídla. Uvnitř je pouze třináct novinářů, soudní znalec, který sleduje celý proces, matka Barbory Škrlové Renáta a tři lidé z veřejnosti. Na lavici obžalovaných sedí polovina trýznitelů - Kateřina a Klára Mauerovy a Jan Turek.

13.16 - Jakub a Ondřej byli podle Tesařové "živí kluci". Chlapci u Tesařové několik dní bydleli. Žádných poranění si na tělech chlapců nevšimla, přestože je koupala. "Kluci byli až příliš živí a někdy jsem je měla problém zvládnout. Hráli si hlavně s mým synem. O nějakém zavírání nebo mučení se ani jeden z chlapců nesvěřil," uvedla Tesařová.

13.13 - Jako každý svědek, tak i Tesařová musí odpovědět na otázku, zda byla členkou nebo sympatizantkou Hnutí Grálu. "Knihu Ve světle pravdy jsem sice četla, ale v Hnutí Grálu jsem nebyla," tvrdí Tesařová.

13.11 - Eva Tesařová se znala s Barborou Škrlovou a bydlela s ní do té doby, než se vdala. "Často trpěla epileptickými záchvaty a potřebovala mít někoho okolo sebe. Něco jako ochranku," řekla Tesařová. Ze spisu vyplývá, že za Barboru absolvovala odbornou praxi. "Kateřina Mauerová mi řekla, že Báře není dobře a že je potřeba udělat nějakou práci. Proto jsem jí pomohla. Barbora strašně zhubla, snad o čtyřicet kilogramů. Byla bledá a vážně nemocná," doplnila Tesařová.

13.06 - Začala odpolední část středečního hlavního líčení. Jako první svědkyní vystoupí Eva Tesařová.

11.26 - Dopolední program je výslechem Renáty Škrlové u konce. Pokračovat se bude ve 13.00.

11.24 - S Barborou prý nikdy problémy nebyly. Přesto se matce nesvěřila o problémech. Nikdy jí neřekla, že byla znásilněná, že jí někdo sexuálně týral a podobně. "Bála se. Hlavně manžela," vysvětlila Renáta Škrlová. Manželství s Josefem prý nebylo standardní. "Narodila se nám postižená dcera a já byla s ní od rána do večera a od večera do rána. Odcizili jsme se od sebe," uvedla Škrlová. Na dotaz státní zástupkyně Zuzany Zámoravcové, zda ji v minulosti napadl její syn Jan Škrla, odpověděla vyhýbavě. "Tuto informaci máte, paní státní zástupkyně, zřejmě od novinářky z Mladé fronty Dnes Ivany Svobodové, že?" odpověděla Škrlová otázkou. Žalobkyně se jí zeptala znovu s tím, že novináře nemá do kuřimské kauzy vůbec zaplétat a že záznam o napadení lze zjistit na lince 158. "Nevzpomínám si, že by mě Honza kdy napadl," uvedla Škrlová.

11.15 - Výslech Renáty Škrlové se komplikuje. Nechce totiž odpovídat na otázky, které se týkají vazeb na Hnutí Grálu. Soudce jí proto poučil, že musí vypovídat na veškeré jeho otázky, protože se rozhodla vypovídat dobrovolně, ač měla právo svou výpověď odepřít.

11.13 - Renáta Škrlová si manžela vzala v roce 1974. Bydleli spolu, vedli společnou domácnost. Loni v červnu ji opustil. "Odjel. Nevím kam," potvrdila Škrlová, která manžela neviděla rok. "Vypadá to, že jste s tím smířená," poznamenal Göth. Škrlová prý s tím stejně nemůže nic dělat.

11.08 - Josef Škrla, manžel Renáty Škrlové, jezdil podle ní často do Ázerbajdžánu na služební cesty. "Proč tam jezdil, nevím. To se musíte zeptat jeho. Měli jsme sice společnou domácnost, ale protože jsme neměli nikdy žádné peníze, tak jsem se o jeho aktivity nestarala," uvedla Škrlová. Na dveřích jejího bytu v Brně měla být podle soudce i nějaká cedulka, která o spojení Škrly s Ázerbajdžánem informovala. "Jéžiši, co na té cedulce bylo fakt nevím. Honzo, nevíš, co tam bylo napsáno?" požádala Škrlová o pomoc obžalovaného Jana Turka. Soudce ji zarazil. "Nemůžete se ptát obžalovaných. Navíc to je váš byt," zdůraznil soudce Pavel Göth.

10.58 - "Barborka byla hodně dětská a naivní. Poslední rok hodně zhubla. Řekla jsem jí, že bude anorektička. Jenže ona se chovala jinak. Když jsem jí totiž dala nějaké jídlo, slupla ho a ani nemrkla," řekla Renáta Škrlová. Do roku 2006 dceru dlouho neviděla. Pak k ní Barbora chodila zhruba dvakrát týdně. "Vždycky přišla s Kateřinou, která si ji zase odvedla. Moc jsme spolu nemluvily. Řekly jsme si ahoj a já se věnovala své mladší dceři. S Katkou bydlela dlouho, ale byla taková nepraktická. Třeba se bála zapálit plyn na sporáku. Každý jsme nějaký, ona třeba skládala hudbu," přemítala Škrlová.

10.53 - Matka Barbory neměla o hře na Aničku ani ponětí. Dokonce ani neví, že se její dcera pohybovala po takových státech jako Dánsko, Švédsko nebo Norsko. "Manžel byl s dcerou v Dánsku, to jo. Byla tam s ním na českém velvyslanectví. Já totiž tehdy byla v Řecku. Když z Brna odjížděl, řekl, že se možná setká s Barunkou. Kam ale jel, neřekl," doplnila Škrlová.

10.48 - "Kláru Mauerovou neznám a nikdy jsem ji neviděla, Kateřina žila s mou dcerou Barborou," prohlásila Renáta Škrlová. Zdravotní stav Barbory podle ní nebyl dobrý. "Léčila se od první třídy základní školy na neurologii, měla poruchy se štítnou žlázou a léčila se také na kardiologii. Dcera byla velmi silná, štítná žláza jí vystupovala dopředu, takže trpěla dušností. Její váha šla velmi, velmi, velmi pomalu dolů. Zadržovala se v ní voda. Když jsem jí udělala ďůlek na paži, zůstal tam," řekla.

10.43 - Do soudní síně vešla matka Barbory Škrlové, doktorka Renáta Škrlová.

10.39 - Uvnitř domu v Kuřimi na Brněnsku viděla Romana Skálová i vřeštící holčičku. "Její matka mi řekla, že je autistka," řekla Skálová. Křičící dívka prý seděla na zemi. Ondřej byl prý na to, co prožil, zvláštní. "V sanitce se smál, mluvil s námi. Jakoby před tím neprožíval mučení," vzpomínala Skálová.

10.34 - Lékařka Skálová Ondřeje ošetřovala. "Ležel ve zvratcích, byl špinavý, upocený. Když jsem ho ošetřila a policie ho chtěla vyfotit, natočil se k fototaparátu a začal se usmívat. To mi přišlo hodně divné," uvedla Skálová.

10.28 - Další svědkyní je Romana Skálová, lékařka jihomoravské záchranky, která dávala první pomoc týranému Ondřejovi poté, co ho hasiči a policie vysvobodili z komory.

10.27 - "Byl to výplod chorého mozku," uzavřela Skálová svou výpověď. Hnutím mysli chtěla říci to, že Kateřina chtěla zneužít její dceru k výměně za Aničku před soudkyní, která by holčičky nepoznala.

10.21 - Barboru Škrlovou znala Skálová léta. "Měla smutné dětství a problémy s matkou. Prý ji zavírali do skříně," řekla manželka herce Městského divadla v Brně Viktora Skály. Žena si nedokáže vzpomenout, kolikrát se s Josefem Škrlou potkala. Vždy to ovšem bylo při setkání příznivců Hnutí Grálu, které se konalo v jedné vilce. "Nikdy se nemluvilo o násilí. Hnutí Grálu je o míru," zdůraznila Skálová, na kterou ostatní "grálisti" zapůsobili jako lidé, kteří rozhodně nejsou násilníci.

10.15 - Při výpovědi Zuzany Skálové se začíná mnohem častěji skloňovat Hnutí Grálu. Podle ní byla členkou náboženské skupiny nejen Kateřina a Klára Mauerovy, ale i Josef Škrla. "Říkalo se mu přezdívkou Čan a poznala jsem ho na jedné brigádě," potvrdila Skálová.

10.10 - Prostřední dcera Zuzany Skálové Marie měla nahradit u Městského soudu v Brně Barboru Škrlovou, která se vydávala za Aničku. "Maruška znala Kateřinu Mauerovou z Paprsku, kde byla jako vedoucí. Plánovanou výměnu jsme se dozvěděli od Kateřiny, která se tehdy šíleně trápila. Jak to ale všechno bylo, nevím. Maruška mi do dneška nic neřekla a vůbec o tom nechce mluvit," řekla Skálová.

10.01 - Zuzana Skálová je sympatizantka Hnutí Grálu. "Člověk by měl být dobrý a pomáhat lidem," řekla Skálová. Při domovní prohlídce v jejím bytě našla policie kromě náboženské literatury i duchovní eseje, které psal její manžel. "Nesouvisí to s týráním dětí," zdůraznila svědkyně. Její muž si prý psal poznámky z duchovních knih, ale s násilím prý nesouhlasí. "Jestli manžel přepisoval texty, nevím. Musíte se zeptat jeho," dodala Skálová.

9.57 - Svědkyně Skálová poznala i Barboru Škrlovou. "Byla to velmi nadaná studentka. Zúčastnila jsem se i jejího absolventského koncertu, byla výborná klavíristka. Naposledy jsem ji viděla hrát na klavír loni v březnu. Byla hodně hubená, myslela jsem si, že je nemocná. Barbora se přátelila s Kateřinou Mauerovu, ale jak moc, to nevím," skládá Skálová střípky z minulosti.

9.54 - "Kateřina byla mojí spolužačkou na pedagogické fakultě. Později jsem otěhotněla a čekala první dítě. Katka byla přátelská, pomáhala mi v učení a tak," vzpomíná Zuzana Skálová, které Kateřina nabídla práci v Domě dětí a mládeže Paprsek. Měla vést nějaké kroužky. "Místo externisty jsem přijala. V Paprsku jsem se pak seznámila s Klárou a jejími syny Ondřejem a Jakubem," pokračovala Skálová. S Hanou Bašovou se znala také, ale bližší vztah k ní neměla.

9.49 - K soudu přišla další svědkyně, Zuzana Skálová.

9.48 - Kláru Mauerovou odvádí ze soudní síně Justiční stráž. Je velmi rozrušená a třepe se.

9.46 - Kateřina Mauerová je dnes velmi aktivní. Vyjádřila se totiž i k výpovědi Jakuba Potočky. "Není pravda, že by jsem za ním šla a chtěla pomoct," prohlásila Kateřina. Na svědectví reagovala i Klára. "Verze ze Vsetína není pravdivá. O tom se vědělo. Jakub Patočka mluví pravdu," řekla Klára, která se při projevu zadýchávala. Podpírat ji musela justiční stráž.

9.37 - Jakub Patočka ve své výpovědi přiznal, že to byl on, který šel jako první za ředitelkou Klokánku Dittou Pokornou. "Medializaci případu bagatelizovala. Mě zájem médií, které obléhaly zařízení Klokánek dost vadila. Proto jsem chtěl, aby šla Anička dovnitř takovým vchodem, kde by ji novináři neviděli," řekl Patočka, který je šéfredaktorem Literárních novin. V nich vyšly informace o kuřimské kauze dvakrát. "Článek Člověk, důvěra, lež popisoval mou úlohu v případu. Pak jsem napsal druhý článek, který popisoval pozadí vztahu v rodině mezi Mauerovými, Coufalem a podobně. Věnoval se také úloze Fondu ohrožených dětí v této kauze," dodal.

9.31 - Barbora Škrlová v roli Aničky se chovala podle Patočky jako dítě. "Když jsem jí s Kateřinou vezl do Klokánku, který byl obklopený davy novinářů, měl jsem z ní pocit, že je postižená. Například se najednou rozběhla a dělala takový hýkavý zvuk. Utíkala strašně rychle. Pak řekla, že viděla motýla," uvedl Patočka.

9.21 - Patočka s Kateřinou Mauerovou vezl údajnou Aničku i do krizového centra Klokánek, kam poslal soud po odhalení případu Ondřeje i Jakuba. Chlapce vůbec neznal. "Jak jste vnímal Aničku jako bytost?" zeptal se soudce. Patočka uvedl, že mu na první pohled nepřipadala zvláštní. "Byla u mě doma, když jsem Kateřinu přesvědčoval, aby šla do Klokánku. Viděl ji i můj syn, která je stejně starý jako Anička. Stejně jako já si myslel, že je to dítě," poznamenal Patočka.

9.15 - Den poté, co policie objevila v kuřimském domě zavřeného Ondřeje, přišla za Jakubem Patočkou Kateřina Mauerová. "Říkala, že se stalo něco hrozného, že se Klára zhroutila. Tehdy jsem se Klárou poprvé setkal. Ve vazbě ještě nebyla. A také jsem poprvé uviděl údajnou Aničku. Chtěl jsem jim pomoci z toho otřesu, který ženy prožívaly," tvrdí Patočka. O tom, že je Anička ve skutečnosti Barbora Škrlová, se dozvěděl až od policie. "Později mi to řekla i Kateřina. Do případu jsem se tehdy opravdu ponořil a vzal si dokonce dovolenou. To, že mi lhala, narušilo můj vztah k ní. Jasně jsem jí řekl, že se nehodlám tvářit jakoby se nic nestalo. Vydal jsem prohlášení pro tisk a její jednání jsem si vysvětloval jako psychickou poruchu," doplnil Patočka.

9.08 - Koncem léta 2006 vyhledala Patočku Kateřina Mauerová. "Po řadě let zazvonila u nás v ulici Pod kaštany. Vylíčila mi příběh o děvčátku-nalezenci Aničce, o kterou se dlouho starala babička Drcmanová ve Vsetíně. Myslel jsem si, že se na mě obrátila kvůli tomu, že se vyznám v otázkách týkajících se dětských práv. Pomohl jsem jí," přiznal Patočka. Na Kateřině prý od první chvíle od setkání pozoroval změnu chování. "Zdála se mi vyčerpaná. Přičítal jsem to útrapám, které kvůli Aničce prošla," vzpomínal Patočka na dobu před dvěma lety.

9.02 - "Jana Turka a Jana Škrlu neznám. Hanu Bašovou také neznám. Kateřinu Mauerovou znám, byli jsme spolužáci. Její sestru znám z vyprávění," přiblížil Jakub Patočka vazby k obžalovaným.

9.00 - Před soud předstoupil Jakub Patočka. Muž, který podle vyšetřování pomáhal s dezinformační kampaní o údajné dívce jménem Anička, za kterou se vydávala Barbora Škrlová.

8.59 - "Policista to neřekl přesně," namítla Kateřina Mauerová. Jak to bylo podle ní ale nechtěla říct. "Myslím, že situace byla jasná. Sestry a Anička bránily policistům v pohybu předtím, než se dostali do komůrky. Až se jim podařilo ženy vytěsnit do obývacího pokoje, byl od nich klid," shrnul zásah předseda senátu brněnského krajského soudu Pavel Göth.

8.56 - Vyslýchaný policista Ivo Otáhal si při své výpovědi pletl jména. Tvrdil například, že mu otevřela Škrlová, ale myslel Mauerovou. "Kláru nebo Kateřinu?" zeptal se policisty obhájce Kateřiny Mauerové Pavel Holub. "Otevřela nám paní Klára Mauerová," řekl Otáhal. Klára Mauerová se k jeho výpovědi také vyjádřila. Uvedla, že policisty nechtěla nijak bránit. "A kdo bránil víc nebo míň?" zajímalo advokáta Holuba. Ivo Otáhal mu odpověděl, že v zásahu bránily všechny tři ženy - Klára, Kateřina i Anička. "Nebránily nám v akci, ale v pohybu," upřesnil Otáhal.

8.47 - Policisté, kteří jeli vysvobodit malého Ondřeje, měli s Klárou Mauerovou těžké pořízení. V domě byla podle Ivo Otáhala i Kateřina Mauerová. Když přijeli hasiči a chtěli otevřít dveře komory, začaly se ženy chovat hystericky. " Všechny intenzivně tvrdily, že tam nikdo není, snažily se nás o tom přesvědčit. Pak hasiči otevřeli dveře. Potom už jsem jenom viděl, jak vyvádějí nahého blonďatého chlapce. Usmíval se," vzpomínal Otáhal na osudný den. V tu chvíli prý ženy zcela změnily chování. "Klára Mauerová tvrdila, že o zavřeném klukovi vůbec nevěděla," dodal policista.

8.42 - Policista Otáhal byl loni 7. května v domě v Kuřimi na Brněnsku, kde byl v komoře pod schody zavřený Ondřej. "Vyjížděli jsme tam na základě oznámení pana Trdého, který viděl na dětské chůvičce s videokamerou svázaného chlapce. Zazvonili jsme u domu, otevřela Klára Mauerová. Slyšeli jsme křik, který vycházel z komory. Říkala, že od komory nemá klíč. Zavolali jsme proto hasiče, kteří dveře otevřeli," řekl Otáhal. Podle něj zvonili a bušili na dveře domu v kuřimské Dušínově ulici dlouho. "Když otevřela, tvrdila, že kromě Aničky nemá v domě žádné děti. Ta malá holka měla na sobě pyžamo, červené brýle a pořád křičela. Něco jako mama, mama, mama," vzpomínal Otáhal.

8.36 - První svědkem je Ivo Otáhal, policista z obvodního oddělení v Kuřimi na Brněnsku.

8.35 - Začal pátý den procesu v takzvané kuřimské kauze. V soudní síni je z šesti obžalovaných jen polovina - matka týraných chlapců Klára Mauerová, její sestra Kateřina a Jan Turek.

Autor: Pavel Mokrý

25.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Obsluha CNC laseru s praxí 170 Kč/h 120 Kč Hledáme schopného pracovníka, který hledá dlouhodobé zaměstnání na obsluhu CNC laseru s praxí se zajímavým finančním ohodnocením 170 Kč/h! Jedná se o obsluhu CNC stroje podle programu, základní kontrola, údržba stroje, dále manipulaci a přepravu materiálu apod. Místo výkonu práce: Letovice. Obchod - Obchod Pokladní 14 900 Kč Pokladníci v prodejnách Prodavač/ka - pokladní. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený pracovní úvazek 30 hodin týdně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. , Očekáváme samostatnost, spolehlivost, příjemné vystupování, ochotu učit se novým věcem., První kontakt telefonicky na č. 606 665 059 nebo na mailu: jruzickova@rosamarket.cz.. Pracoviště: Rosa market s.r.o. - prodejna bořitov, Náměstí U Václava, č.p. 311, 679 21 Černá Hora. Informace: Jindřiška Růžičková, +420 606 665 059. Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 19 360 Kč Ostatní stavební technici referent/ka komunální údržby. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19360 kč, mzda max. 29150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované obecné předpoklady:, státní občan ČR, případně cizí státní občan, který má v ČR trvalý pobyt, občanská a morální bezúhonnost, Požadované kvalifikační předpoklady:, vysokoškolské vzdělání v bakalářském nebo magisterském studijním programu stavebního směru, Další požadované předpoklady:, znalost problematiky oprav a rekonstrukcí místních komunikací včetně dopravního značení, flexibilita a umění jednat s lidmi (dobré komunikační schopnosti), schopnost samostatné práce a aktivního přístupu k řešení problémů, orientace v zákoně o obcích a ve stavebním zákoně, základní znalost zákona o zadávání veřejných zakázek výhodou, znalost práce na PC, řidičský průkaz sk. B, praxe ve veřejné správě výhodou, Způsob, termín a místo nástupu: pracovní poměr na dobu neurčitou, nástup k 02.01.2019 nebo dle dohody, MěÚ Blansko, Platové zařazení: řídí se zákonem č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nařízením vlády č. 341/2017 Sb., ve znění pozdějších předpisů, a předpisy souvisejícími, platová třída 10, Lhůta pro podání písemné přihlášky: 23.11.2018, Náležitosti přihlášky:, jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu, kontaktní telefon, datum a podpis, životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech, výpis z evidence rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení ve smyslu Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) ke zpracování, shromažďování, užívání a uchovávání jeho osobních údajů za účelem výběrového řízení, Písemnou přihlášku spolu s požadovanými doklady a přílohami doručte v zalepené obálce se značkou "KOM - NEOTVÍRAT" na adresu: Město Blansko, Ing. Josef Kupčík, tajemník, nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko. , Nevyžádané dokumenty a doklady budou po ukončení výběrového řízení skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Město blansko, nám. Svobody, č.p. 32, 678 01 Blansko 1. Informace: Josef Kupčík, +420 516 775 184. Obchod - Obchod Obchodní referent 25 000 Kč Obchodní referenti Konzultant/ka partnerské prodejny T-Mobile Boskovice. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou., Máte rádi pocit, když se vaši zákazníci usmívají kvůli vám? Když každá soutěž končí vaší výhrou? Tak do toho pojďte s námi. Hledáme totiž někoho kdo má rád život v pohybu a jeho největší radostí je pocit, že ty zelená čísla ve vašich výsledcích nejsou náhoda, ale vaše práce, , Váš profil, o baví vás soutěžit a neustále se posouvat, o máte obchodního ducha a baví vás prodej, o ve vypjatých situacích umíte zachovat chladnou hlavu, o každý den se chcete učit něco nového, , Vaše úkoly a pracovní náplň, o vaším úkolem bude, aby zákazníci svěřené prodejny dostávali tu nejlepší péči a vždy se cítili jako "doma", o stanete se součástí týmu, který se rád usmívá a posouvá své hranice a vaším úkolem bude dobře zapadnout, o mimo to budete i motivovat a rozvíjet sebe sama spolu se svým vedoucím, o vaše slovo bude mít skutečnou váhu a všechny podněty pro zkvalitnění prostředí a podmínek budeme považovat za důležité, Tak a teď co za to?, o za váš platový výměr se rozhodně nebudete moci stydět. Průměrně si naši lidé na prodejně vydělají 25 000 Kč měsíčně s tím, že ti nejlepší dosáhnou nad 40 000 Kč, ale není se čeho bát žadný strop u nás neplatí, o budete pracovat v příjemném pracovním prostředí v přátelské společnosti, o čeká na vás spousta soutěží, o máme rádi, když se u nás naši zaměstnanci cítí dobře, proto máme spoustu benefitů, Oslovila vás naše nabídka? Pokud ano, rádi vás poznáme i my. Pečlivě si přečteme váš životopis a průvodní dopis. Každou žádost vyhodnotíme a do tří dnů odpovíme, První kontakt telefonicky v čase 9-18h na čísle: 603 427 098 nebo na mail: rataj@setronic.cz. Pracoviště: Ing. jan jílek - provozovna boskovice, nám. Dr. Snětiny, č.p. 2275, 680 01 Boskovice. Informace: Vojtěch Rataj, +420 603 427 098.

Ilustrační foto.
18

Purpurový Špilberk: na podporu předčasně narozených dětí. Razantně jich přibývá

Lampionový průvod. Ilustrační fotografie.

17. listopad v Brně: centrum zaplní lampiony i protestní akce proti Babišovi

Auta vrazila do sloupu. Řidička nedala přednost, druhý řidič má poraněnou hlavu

Boskovice – Střet dvou osobních aut v Boskovicích v Havlíčkově ulici skončil v pátek před osmou ráno nejen nárazem do sloupu, ale i poraněním hlavy řidiče.

Výstaviště ovládnou drahé kameny i video skulptura, Šmukař zazpívá k vínům

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Technika i broušené kameny. Hned dvě akce o víkendu čekají návštěvníky výstaviště v Brně. O přízeň lidí soupeří festival Prototyp a výstava Minerály. Deník Rovnost přináší také další desítky tipů na zajímavé víkendové akce po celé jižní Moravě. Stačí si jen vybrat.

Bleskurychle rozhádaný Krumlov a vtip, který se stal skutečností: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 14. a 15. listopadu 2018.

Růžena Komosná se umí otáčet v kroji i v 98 letech

Dolní Bojanovice – Růžena Komosná z Dolních Bojanovic se letos dožila úctyhodných 98 let a je tak nejstarší občankou obce. I přes svůj pokročilý věk je stále plná energie, nevynechá žádnou krojovanou zábavu.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT