„Projekt úpravy zahrad školky jsme rozdělili na dvě části. S projektem úpravy školky v ulici Na Dolech jsme uspěli s žádostí o dotaci. Dokonce byl tento projekt vyhodnocen jako druhý nejlepší ze všech, které se do výzvy o dotaci přihlásily. Téma projektu je voda. Nyní nás čeká vypsání výběrového řízení na dodavatele," řekla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

S druhým projektem úpravy zahrady školky v ulici Bílkova bude nyní město ve spolupráci s Mateřskou školou Boskovice žádat o dotaci. „Pokud uspějeme, mohli bychom s úpravami zahrady začít už v příštím roce," přiblížila místostarostka.

V ulici Bílkova chtějí Boskovičtí upravit část zahrady před budovou mateřské školy. „V minulosti na tomto místě stála plastika, kterou jsme v minulém roce odstranili a vznikl tak volný prostor," řekla Vítková s tím, že školka se zaměřuje na environmentální výchovu. „Proto tuto zahradu školka pojme jako přírodní učebnu, kde se budou děti učit vnímat živly. Tedy zemi, vodu, oheň a vzduch," popsala místostarostka.

Od toho se bude podle ní odvíjet i celá úprava zahrady. „Vodu bude představovat jezírko, za oheň tam bude ohniště, zemi budou zastupovat přírodní materiály a různé skrýše. A také zahrádka pro děti, kde se budou seznamovat s rostlinami," přiblížila Vítková.