„Od města jsme měli seznam s adresami. Starým lidem jsme rozdávali letáčky s číslem na non-stop informační linku města Boskovice. Zároveň jsme zjišťovali, zda některý z důchodců nepotřebuje akutní pomoc, má nakoupeno, léky a zda se o něj má případně kdo postarat. Když nebylo nikdo doma, nechali jsme ve schránce lísteček s upozorněním a letákem,“ uvedl zástupce velitele SDH Boskovice I Martin Pečinka.

Při obchůzkách rozdávali důchodcům také ochranné roušky. Část z nich věnovalo město a část ušil 9. dívčí skautský oddíl Minetaka. „Většina seniorů nám velmi děkovala, že se o nich ví a nejsou na vedlejší koleji. My zase děkujeme lidem, kteří podpořili nás. Věnovali roušky a vitamíny,“ dodal Pečinka.

Nasazení dobrovolných hasičů a strážníků ocenila například Marie Sedláková. „Děkujeme moc, bylo to milé. Brali to poctivě, i několikrát se vraceli k lidem, na které se nedozvonili. V této souvislosti bychom také rádi poděkovali dívčímu skautskému oddílu Minetaka, který nám poskytl vlastnoručně vyrobené ochranné roušky,“ napsala na sociální síti jedna z místních.