Odchod dlouholeté ředitelky nebyl nečekaný. „Výběrové řízení bylo vyhlášeno v dubnu, konalo se v květnu a zúčastnilo se ho šest uchazečů. Jako první se umístila Ludmila Kintrová z naší školy, očekávali jsme tedy její potvrzení do funkce krajskou radou. K tomu ale nedošlo," shrnula situaci posledních měsíců Helena Marešová, která školu řídí jako zástupkyně statutárního orgánu od prvního září.

Situace se nezměnila ani před začátkem nového školního roku. „Dlouho se nic nedělo, ale pak nám napsali, že výsledky konkurzu jsou zrušeny. Bez uvedení důvodu," doplnil Jan Pořízek, jehož za ředitele po výběrovém řízení komise doporučila hned na druhém místě za Kintrovou. Až dojde k vyhlášení nového konkurzu, znovu už se přihlásit neplánuje.

Přestože kolem neobsazeného postu zůstávají otazníky, škola se soustředí na každodenní problémy a na budoucnost. K ní patří i nabídka studia pro příští rok. „Momentálně je u nás možné studovat obory jako pozemní stavby nebo zedník, elektrikář, truhlář či nábytkář. Vedle toho nám nově kraj povolil dva další obory – vrací se učební obor prodavačka a novinkou je uměleckořemeslné zpracování keramiky ukončené maturitou," mohla na blanenské burze středních škol deváťákům rozšířit možnosti výběru učitelka letovické školy Hana Dostálová. Právě nové zaváděné obory jsou podle Marešové dostatečným signálem, že kraj dává škole zelenou a že s ní i v budoucnu počítá. Jen nedošlo k potvrzení nového ředitele do funkce.

Že se škola nemusí ničeho bát, to potvrdil i Jihomoravský kraj. „Škola není ničím ohrožena. Na základě předchozího konkurzního řízení nejmenovala krajská rada žádného z doporučených uchazečů. Výběrová komise je v pozici doporučení, rozhodují radní. Ti však nenašli většinovou shodu," vyjádřil se k situaci radní Jiří Janda. Dodal, že odbor školství krajského úřadu v současné době připravuje pro jednání rady vypsání nového konkurzního řízení. „Mělo by to být předloženo na jednání rady Jihomoravského kraje devatenáctého listopadu," upřesnil.

Zároveň byla oslovena škola, aby do vznikající výběrové komise jmenovala své dva členy. „Jedním se stal zástupce školské rady, druhým zástupce pedagogů. Následovat bude zasedání komise, která rozhodne o podmínkách na uchazeče. Termín výběrového řízení ještě není určen, ale očekáváme ho v krátké době," sdělila Helena Marešová.

Střední škola s technickým zaměřením působí v Letovicích od roku 1931. V posledních letech, po sloučení se Střední průmyslovou školou ve Velkých Opatovicích, nabízí i umělecké obory.

ANDREA ŠRÁMKOVÁ