„V minulých letech jsme na veletrhu bývali ve stánku Boskovicka. Město Boskovice se už ale touto formou prezentovat nebude, takže jsme se rozhodli pro vlastní stánek,” sdělil manažer místní akční skupiny Petr Dvořáček.

Na výstavišti se představí zároveň s partnerským územím ze Slovenska. S jeho zástupci pracuje na dvou projektech přeshraniční spolupráce. „V části stánku dáme prostor také spřátelené místní akční skupině Boskovicko Plus,” doplnil Dvořáček.

Místní akční skupina chce na veletrhu představit největší lákadla ze svého území pro turisty. „Vlastní panel bude mít určitě třeba zámek Letovice, kartografické centrum Velké Opatovice nebo muzeum v Horním Smržově. Agrocentrum Ohrada zajistí občerstvení. Nabídneme také různé tradiční produkty, například z vyhlášené pálenice v Borotíně,” vyjmenoval Dvořáček.

Pro veletrh nyní místní akční skupina připravuje zvláštní zpravodaj, ve kterém představí všech čtyřiadvacet obcí. Nabídne také kalendáře a různé propagační materiály pro turisty. Nové publikace nebo mapy však nechystá.

Regiontour se koná ve dnech dvanáctého až patnáctého ledna.