A že lidé mají chuť si koledy společně zazpívat dokazuje to, že se na Rožmitálově ulici v Blansku sešlo něco kolem sto padesáti lidí a ti si za pár minut rozebrali všechny zpěvníky, které tu měli k dispozici. V nich našli texty šesti vánočních písní, jako Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma nebo Pásli ovce Valaši.

Krátce po šesté hodině večer tak už zní Rožmitálovou ulicí první píseň v podání blanenského chrámového sboru Martini band. Ten začíná pěkně od podlahy vánoční peckou Vánoce, Vánoce přicházejí. „Zpívej, tu znáš!" pobízí malou holčičku stojící v davu maminka. Holčička se však zatím jen nesměle pohupuje do rytmu.

ČTĚTE TAKÉ: Koledy ve středu večer zněly na osmi místech Blanenska

Po veselé vánoční písničce už má Martini band na programu tradiční koledy. Postupně se ke zpěvákům začínají svým zpěvem přidávat i přihlížející. Společný zpěv je v Rožmitálově ulici jasně slyšet například při písních Pásli ovce valaši nebo Narodil se Kristus Pán.

Kromě písniček v seznamu Deníku si sbor přidává i některé další. Jednou z patnácti členů Martini bandu, kteří v Blansku ve středu zpívali, je i Anežka Vráblíková. „Dnes se mi zpívalo skvěle až na rýmu, kterou mám," usmála se sedmnáctiletá slečna. Na akci Česko zpívá koledy zpívala letos poprvé. „Minulý rok jsem zrovna neměla čas. Koledy ale zpívám ráda všechny," dodává zpěvačka.

Poslechnout si sbor a zazpívat si s ním přišli na Rožmitálovu ulici například žáci z blanenské základní školy speciální i se svými vychovateli. „Akce se nám moc líbila, byla tu příjemná atmosféra, ale čekali jsme, že tu bude ještě o něco víc lidí. Byli jsme se tu podívat letos poprvé, četli jsme o akci v novinách a řekli jsme si, že si půjdeme zazpívat koledy s celým Blanskem," vypráví vychovatelka ze Základní školy speciální Blansko Věra Stará s tím, že až na jednu koledu znala všechny.