Měl pouhých třiatřicet let. Jeho kolegové v pondělí vypsali veřejnou sbírku. Na transparentní účet lze přispívat až do konce letošního roku.

„Všichni, kteří Martina znali, ho vnímali jako pracovitého, svědomitého, obětavého a veselého. A takový Martin skutečně byl. Nejen v osobním, ale také v profesním životě. Velký sen, vlastní rodinný dům, se Martinovi podařilo téměř dokončit, ale schovat se pod jeho střechou společně s milovanou rodinou už mu nebylo dopřáno," uvedli v prohlášení při vyhlášení sbírky policisté.

Krajský soud v Brně řešil případ cizince, který vážně zranil svého kolegu.
Muž ve Velkých Opatovicích podřízl kolegu: Asi ve mně pracoval ďábel, řekl

Sbor podle nich přišel o skvělého kolegu. „Beze zbytku dostál služebnímu slibu a při výkonu služby neváhal nasadit i vlastní život,“ dodali. 

Do sbírky se už zapojili například lidé z komunity střelnice WarZone v blanenské Dolní Lhotě. „Martina jsme osobně znali. Je nám velice líto této ztráty a především jeho rodiny,“ napsali na sociální síti.

Pomocnou ruku chce rodině podat také parta sportovních nadšenců z Blanenska, kteří si říkají Vícebojaři. Desátým rokem pořádá amatérský půlmaraton ze Šošůvky do Blanska. Ten se letos poběží v sobotu 25. listopadu. V posledních ročnících pak startovné a další příspěvky od účastníků věnovala potřebným dětem v regionu. Při epidemii koronaviru pak podobným způsobem sportovci podpořili záchranáře z Blanenska.

„Je to taková sranda akce v kamarádském duchu. Žádný závod na čas. Začínali jsme ve dvou ve třech a teď už s námi běhá víc lidí. Při posledních ročnících jsme vždy něco vybrali do prasátka a pak peníze předali lidem, kteří potřebovali pomoc. Většinou se jednalo o děti. Na rodinu tragicky zesnulého policisty jsme v naší komunitě měli vazbu, někteří ho znali osobně, takže letos se symbolicky poběží na její podporu,“ sdělil redakci za zmíněnou skupinu Tomáš Koutný.

Veřejná sbírka Martin Šaršon

  • číslo účtu: 3067112
  • kód banky: 5500
  • variabilní symbol: 326935
  • sbírka skončí: 31. 12. 2023