Na radiodiagnostickém oddělení mají nový mamograf pro vyšetření rakovinu prsu. Na nefrologii pak dva dialyzační monitory za 1,3 milionu korun.

„Do urologické ambulance nemocnice koupila nový ultrazvukový přístroj za půl milionu korun. Bezmála milion korun stálo nové vybavení blanské rehabilitace. Vířivá vana, přístroj pro pro kompletní elektroterapii, motodlaha kolenního a kyčelního kloubu, magnetoterapeutický přístroj a tři elektrická chodítka,“ vyjmenovala mluvčí města Pavla Komárková.

Jiří (vlevo) a Aleš Přikrylovi patří mezi výrazné osobnosti stolního tenisu v Blansku.
Bez pořádné haly a trenéra se v Blansku nepohneme, vědí bratři Přikrylovi

Půl milionu stál plicní ventilátor na neurologickou jednotku intenzivní péče, veloergometrie za 300 tisíc, dva defibrilátory za 600 tisíc a nové instrumentárium na urologii stálo 700 tisíc korun. „Na jednotce intenzivní péče přibyl neinvazivní monitor pro kontinuální monitoraci a ultrazvukový přístroj. Nové jsou i dávkovače a infuzní pumpy. Jako náhradu za dvacet let starý analyzátor získala laboratoř nový elektroforetický přístroj pro analýzu krve za 750 tisíc korun,“ vyjmenovala další vybavení Komárková.

Do stravovacího provozu koupili Blanenští moderní konvektomat za 750 tisíc korun. Nemocnice má i nový elektronický vyvolávací systém pro oddělení centrálního odběru krve.

V letošní roce pak dělníci ještě dokončili rozsáhlou rekonstrukci prostor centrálního příjmu v hodnotě jeden milion korun. „Došlo nejen k výměně podlah a nábytku, ale ambulance je nyní vybavena také dvěma novými přístroji. Monitorem vitálních funkcí a přenosným defibrilátorem. Pracuje se také na výměně rozvodů na poliklinice a v budově C,“ uvedla ředitelka nemocnice Vladimíra Danihelková.