Organizační schopnosti Heilerová uplatňuje stále, v zaměstnání pracuje v logistice, většinu volného času věnuje spolku. A už se těší, až  se pořádání akcí bude zase moci naplno pustit. „Pevně doufáme, že se současná situace zklidní a budeme se moci opět vrátit do našeho běžného kulturního života a naplno obnovit naši činnost,“ říká Heilerová.

Je pořádání kulturních akcí váš největší koníček?

Ano, to určitě je. Jelikož činnost spolku mi zabírá většinu volného času, takže na další koníčky už moc času nezbývá. Ovšem pořádání kulturních akcí mě naplňuje a nabijí energií. (úsměv)

Ivana Dohová.
Anketa: Jak se žije v Kunštátu? Klid a krásná příroda, říkají místní

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

 Jak jste se k němu dostala?

Před šesti lety jsme se s dalšími třemi kamarády rozhodli, že bychom rádi navázali na tradici pořádání Benátské noci u nás v Rudce, obci připojené ke Kunštátu, a přebrali tuto štafetu po spolku Sdružení složek Rudka. Postupně přicházely další nápady na různé akce, které by mohl náš Spolek mladých a nevybouřených pořádat a v současné době pořádáme během roku deset pravidelných akcích za rok a také se podílíme na různých dobrovolnických akcích napříč celým rokem. Ve spolku je nás nyní osmnáct.

 Čemu se věnujete profesně?

Pracuji v oddělení logistiky mezinárodní společnosti. Na starosti mám zákaznický servis. I proto je mi organizování různých záležitostí vlastní.

 Co považujete za největší úspěch?  

Za největší úspěch určitě považuji to, že díky činnosti našeho spolku jsme schopni obnovovat tradice, které zanikly a spojovat lidi. To je myslím v dnešní době velmi důležité. Po více než patnácti letech se nám například podařilo v Rudce obnovit tradici masopustního průvodu. Obnovili jsme také vítání občánků u nás v Rudce.

Starosta Kunštátu Zdeněk Wetter.
Pitná voda? Hledáme zdroje, říká starosta Kunštátu

Jaké máte další plány?  

Rádi bychom v letošním roce uspořádali, co nejvíce akcí, které nám současná situace dovolí a také chceme častěji přidávat více informací na naše webové stránky spolekman.cz.

 Od loňska se všichni pořadatelé kulturních akcí vypořádávají s epidemickými omezeními a rušením mnoha akcí. Jak jste dopadli vy?

Musím zaklepat, že nám se ty největší potíže vyhnuli. Než přišla loni na jaře celostátní karanténa, stihli jsme uspořádat ples a masopust. Další akce jsme pak pořádali až v létě a na podzim. Přišli jsme jen o tradiční vánoční besídku pro děti. Zdá se, že horší to bude letos, ples a masopust bohužel pořádat nemůže.

 Co by vám nyní nejvíce pomohlo?  

Určitě pevně doufáme, že se současná situace zklidní a budeme se moci opět vrátit do našeho běžného kulturního života a naplno obnovit naši činnost.

 Co na vaši organizační práci říká rodina?  

Rodina se tak trochu nedobrovolně účastní každé naší akce (úsměv) Jak se říká, každá ruka se hodí, ale zatím si nikdy nestěžovali. Myslím, že to už berou tak, že to k našemu životu patří, ale tohle je spíš otázka na ně.

 Kam nejraději jezdíte na dovolenou? 

Ráda poznávám místa, která jsem ještě nenavštívila, ať je to zde v České republice nebo v zahraničí. Naposledy jsme byli na dovolené na Šumavě, kde se mi zatím líbilo snad nejvíc ze všech míst, kde jem zatím v republice byla. Jednak je tam krásná příroda, mnoho příležitostí k vycházkám a také tam nebylo ani v létě žádné nesnesitelné vedro. 

Ivana Dohová.
Anketa: Jak se žije v Kunštátu? Klid a krásná příroda, říkají místní

Máte nějakou knížku, která vám utkvěla v paměti od dětství a ovlivnila vás? 

Byla to knížka, kterou dostala od mé maminky. Jmenuje se Říkali mi Leni  od spisovatelky Zdeňky Bězděkové. Je pravda, že když jsem tuto knížku četla poprvé na prvním stupni základní školy, tak mi  ještě nedocházely veškeré souvislosti, ale po čase jsem se ke knížce vrátila. Udělala na mě velký dojem a určitě mi v hlavě vyvstalo spoustu otázek pojící se k této složité době ve které se knížka odehrává.

 Jaký film vás vždycky zaujme? 

Mám ráda filmy s válečnou či poválečnou tématikou. Naposledy se mi hodně líbil český film Po strništi bos.

 Máte tip na pěknou vycházku či výlet ve vašem okolí? 

Okolí Kunštátská je velmi krásné na jakoukoliv vycházku či výlet. Za sebe můžu určitě doporučit návštěvu Jeskyně Blanických rytířů u nás v Rudce a velmi ráda se každoročně zapojuji do Pochodu Halasovým Kunštátskem, které pořádá Sportovní klub Nýrov.

Autobusové zastávky rozházené na několika místech. Nepřehledné. Problém, zejména pro turisty nebo přespolní cestující. Ti často nevědí, ze které zastávky jim v Kunštátu odjíždí autobus. Na tento problém poukázalo ve třítisícovém městě proslaveném keramiko
Autobusový terminál v Kunštátu: zatím zůstává na papíře. Škoda, míní lidé

 Je nějaká historická osobnost, se kterou byste ráda potkala? Proč? 

Je spoustu historických osobností se kterými bych se ráda potkala. Nyní mě jako první napadl Tomáš Baťa - ráda bych ho poznala jako člověka, jelikož obdivuji jaké měl organizační schopnosti a kreativitu, co se podnikání týče.

 Kdo vám nejvíce pomáhá s vaší činností? 

Na prvním místě určitě moje dlouholetá nejlepší kamarádka a místopředsedkyně spolku v jedné osobě Marťa Pařízková se kterou činnosti spolku stále držíme ve velmi aktivním tempu, potom moje rodina a neposlední řadě členové spolku a kamarádi, kteří na úkor svého volného času pomáhají na všech našich akcích.