Do tajů výtvarna zasvětila třeťáčky umělkyně Emilie Vitouchová, která se už deset let věnuje malbě. Ta si ve škole zároveň splnila svůj sen. „Chtěla jsem učit výtvarnou výchovu, ale vystudovala jsem ekonomickou nástavbu a pak jsem pracovala v kanceláři,“ prozrazuje o sobě Vitouchová, která se nyní naplno věnuje umění.
Pozvat ji do hodiny výtvarné výchovy napadlo učitelku Janu Koudelkovou. „Děti malování na kameny baví, je to také materiál, který si nemusí kupovat,“ tvrdí Koudelková. Podle Vitouchové jsou děti donuceny přemýšlet, vyhrát si se svou fantazií. „Tato tvorba zlepšuje i motoriku,“ dodává. Šedivé kameny se během hodiny mění v barevné obrazy.
„Šla jsem si nasbírat kameny na pole,“ prozradila devítiletá Petra Dvořáčková, která z obyčejného kamene vykouzlila pejska. Martin Macháček a Jaroslav Staněk zase uviděli ve tvaru kamene slona. Svá díla si pak vystaví doma. Kameny se mohou stát i darem a nebo přinést lidem štěstí.
„Pastelky na kámen používám nejraději. Pod nimi totiž prosvítá kámen,“ vysvětluje umělkyně. Sama si vystačí jen s černou, hnědou a bílou barvou. Díky bílé barvě vystoupnou namalované části kamene do popředí.
Malé talenty od tvorby neodtrhla ani přestávka. ⋌