Před dvěma lety se objevil další důvod, proč výtah pořídit. „V roce 2010 se do posledního patra naší školy přestěhovala pedagogicko-
-psychologická poradna," řekl ředitel školy Antonín Petrů. Tím podstatně přibylo lidí, kteří se po budově pohybují. „Spuštěním výtahu jsme oba provozy od sebe v podstatě oddělili. Klienti poradny už nemusí chodit po škole," dodal ředitel. Pohyb lidí navíc narušoval chod školy a bylo nutné schodiště častěji uklízet.

Zaměstnanci školy se o stavbu výtahu snažili už dlouho. „Když jsem před pěti lety nastoupil na post ředitele, začali jsme se o pořízení výtahu zajímat," uvedl Petrů. Teprve letos ale Jihomoravský kraj, který je zřizovatelem školy, uvolnil na projekt peníze.

Zbytek nákladů na stavbu, které se vyšplhaly ke dvěma milionům korun, zaplatila škola z vlastního investičního fondu. Dělníci začali na výtahu pracovat už koncem července. Stavba na krátkou dobu zasáhla i do nového školního roku.

Přestože už je výtah v provozu, škola chystá jeho slavnostní otevření na třiadvacátého října. Akce začíná v deset hodin dopoledne, dorazí i zástupci krajského úřadu.

ONDŘEJ EKL