„K prohlídce otevřeme pouze nově zrekonstruovaný stravovací úsek včetně prostor, které po zahájení provozu už nebudou běžně přístupné. S výdejem stravy začneme od prvního října,“ uvedl ředitel školy Vlastimil Šibl. Podle něj se tamní škola konečně dočkala moderní školní jídelny, která odpovídá všem hygienickým a bezpečnostním normám. „Rozšířili jsme také prostory školní kuchyně. Pořídili jsme značnou část nového kuchařského vybavení. Kuchařky mají například nový konvektomat, ale i nové sociální zázemí a odpočinkovou místnost,“ dodal.

Také žáci se mají na co těšit. „Prostředí jídelny je nesrovnatelně lepší než to předchozí. Jsou zde nové stoly, židle i lavice,“ přiblížil změny Šibl.
Vařit nová jídla nebo rozšířit jídelníček ale v Černé Hoře neplánují. „Kapacita jídelny zůstává stejná, proto nebudeme přecházet na žádný čipový systém. S novou kuchyní nebudeme nabízet ani novou stravu, protože obědy připravovaly naše kuchařky vždy výborně,“ dodal Vlastimil Šibl.

Rekonstrukce školní jídelny přišla celkem na sedm milionů korun. Zaplatil ji městys. „Mrzí mě, že na všechno jsou dotační tituly, ale na úpravu školní kuchyně ne,“ uzavřel ředitel černohorské základní školy Šibl.