V provozu bude vlek s kotvou a také dětský vlek na svahu v blízkosti parkoviště. „Napadlo nám asi patnáct centimetrů přírodního sněhu. Na hromadách jsme měli technický sníh, který jsme začali vyrábět už v listopadu při prvních mrazech. V úterý se začaly hromady rozhrnovat rolbou a v pátek ve tři odpoledne chceme otevřít,“ uvedl Jílek.

V provozu bude už také restaurace a lyžarský servis. „Druhý vlek ještě ale pouštět nebudeme. Potřebujeme tento úsek sjezdovky ještě dosněžit. V příštích dnech má mrznout a jakmile to podmínky dovolí, opět spustíme sněžná děla,“ dodal správce.

Na tamní svah jezdí kromě lyžařů z Blanenska také řada lidí z Brna. „Olešnice je pro mě fajn volba. Sjezdovka je sice krátká, ale mám to poměrně blízko a na několikahodinové lyžování po práci mi to stačí. Ceny za vlek tam navíc nejsou napálené jako ve velkých střediscích,“ řekl Petr Polišenský z Brna.

V sousedním Hodoníně u Kunštátu čekají na mráz. Přírodní sníh, který tam v posledních dnech napadl, na provoz nestačí. „Ale buďme rádi, že napadlo alespoň něco. Jak začne mrznout, hned zapínáme sněžná děla. Kdy sjezdovku otevřeme, v tuto chvíli ještě ale nevím,“ řekl provozovatel tamního areálu Josef Kšica.

Návštěvníci tamní sjezdovky se letos mohou těšit na novou půjčovnu lyží a snowboardů.