„Když lidé začali křičet a tleskat, nemohli jsme tomu uvěřit. Zvedli jsme se ale a zatančili jim znovu,“ pousměje se jeden z hasičů a novopečených tanečníků Josef Strejček. Hasiči ve věku sedmnáct až šestadvacet let přitom původně neměli být hlavními hvězdami plesu. Na parketu se měli předvést žáci základní školy se street dancem. Jejich vystoupení ale odpadlo.

„Museli jsme tak narychlo něco nacvičit. Stihli jsme to do čtrnácti dnů, když jsme odbíhali trénovat při nohejbale,“ pokračuje další z tanečníků Adam Opatřil.

Jejich vystoupení dodává grády střídající se červené, zelené a modré světlo. Hasiči rozpumpují svá těla při makareně či hitu animovaného filmu Madagaskar Já tak rád trsám trsám. Při tanci mění také uskupení, což ocení zejména diváci na balkoně. „První, co nás napadlo, bylo, že budeme tančit v hasičském oblečení. Pak jsme vsadili na refrény z písniček, které lidi znají,“ prozrazuje špetku z receptu na úspěch Ondřej Zouhar.

„Každý si přidal své vlastní kroky. Hodně jsme jich okoukali ještě z televize, internetu nebo také z vystoupení na majálese,“ říká další z účastníků Martin Kubeš a přiznává, že měli z počátku obavy, aby se lidem jejich počin líbil.

K závěru choreografie mladíci odhodí hasičské kabáty a pokračují v bílých tílkách. Ryk diváků zesiluje. Poté, co ze sebe všech sedm tanečníků strhne i tílka, z repráků se ozve známý refrén Mumulandu. Hasiči točí tílky nad hlavami a v řetězci obchází taneční parket. Choreografie vyvrcholí závěrečnou pózou. Roztančení hasiči ustrnou v pyramidě a shůry na ně prší v barvách konfety.

Plány na další rok partička nosí v hlavě už nyní. Dělá ale tajnosti. „Bude to překvapení. Lidé se mají na co těšit, nic podobného ještě určitě neviděli,“ láká na další ples Kubeš.

Zdroj: Youtube