Nad nepříliš dobrým létem si posteskla Michaela Buchtová, která provozuje koupaliště ve Spešově. „Bylo zatím málo, asi jen deset nebo čtrnáct, teplejších dnů, takže návštěvnost v červenci byla ve srovnání s loňským rokem slabší. Dobré alespoň je, že tu máme pěknou hospůdku, takže lidé, i když se nechodí přímo koupat, přijdou sem,“ uvedla Buchtová.

Menší návštěvnost oproti loňskému roku potvrdil i provozovatel koupaliště ve Křtinách Stanislav Přikryl. „Koupaliště jsem měl nachystané už od poloviny června, ale těch čtrnáct dní prakticky nikdo nepřišel. V červenci pak lidé chodit začali, ale bylo jich ve srovnání s minulým rokem méně,“ řekl Přikryl. Ten doplnil, že více lidí na plovárnu zavítalo až v posledním červencovém týdnu a v prvních dnech v srpnu. „To zde bylo v sobotu pět set a v neděli tisíc lidí,“ dodal.

Koupališti ve Velkých Opatovicích naopak červenec v návštěvnosti přál. „Přišlo skoro sedm tisíc lidí. To je ve srovnání s loňským červencem o tisíc návštěvníků více,“ sdělil tajemník tamní radnice Břetislav Strnad.

Ani pokles, ale ani nárůst návštěvnosti. To hlásí aquapark v Blansku. Tam v červenci podle vedoucího provozu Pavla Ševčíka přišel přibližně stejný počet lidí jako vloni. Špatný byl ale červen. „Vlastně jsme až na asi devět dní měli celý červen zavřeno. A i když jsme měli otevřeno, zájem byl malý,“ sdělil Ševčík.

Průměrná je zatím také návštěvnost na koupališti v Letovicích. „Lidí v červenci chodilo podobně jako vloni. Otevřeno jsme ale měli už i dva týdny v červnu, a to byla návštěvnost slabá,“ řekl letovický starosta Radek Procházka, který dodal, že když je pěkný den, přijde na koupaliště šest set až sedm set lidí.

Tolik návštěvníků ve slunečné dny zavítalo i na koupaliště v Lysicích. „Průměrně ale za den chodí kolem dvou set lidí,“ uvedl starosta Lysic Luděk Baláč. Ten doplnil, že nemají s čím srovnávat, protože koupaliště má městečko ve své režii teprve první rok.

Voda v koupalištích na Blanensku odpovídá hygienickým normám a v pořádku je i zázemí. „Nedostatky či závady byly jen menšího charakteru,“ sdělila Anna Žádníková z Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje v Brně.