Podíl nezaměstnaných je tradičně nejvyšší na Znojemsku, kde se drží na pěti procentech. Opačná situace zůstává na Vyškovsku, nezaměstnanost je tam podle statistik na 2,2 procentech. „Ze strany zaměstnavatelů přetrvává zájem o nové pracovníky, převážně v dělnických a vysoce odborných profesích. Dlouhodobá poptávka je po kvalifikovaných řemeslnících," nastínila situaci na republikovém trhu mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková.

Vzácná návštěva zavítala na brněnské letiště. Přistál tam Iljušin IL-76MD. Jednalo se o uzbecký státní let.
Vzácná návštěva na letišti v Tuřanech. Přistál tam Iljušin Il-76, podívejte se

Nezaměstnaných na jihu Moravy ke konci dubna opět ubylo. Největší podíl lidí bez práce zůstává na Znojemsku.Nezaměstnaných na jihu Moravy ke konci dubna opět ubylo. Zdroj: Infografika: Deník/Tomáš MarekPodle generálního ředitele úřadu práce Viktora Najmona se situace na trhu práce v příštích týdnech bude odvíjet od ekonomického vývoje s ohledem na průběh válečného konfliktu na Ukrajině. „A také od aktuální pandemické situace a s ní spojených bezpečnostních opatření,“ doplnil.

Podle dostupných zdrojů nastoupilo ke konci dubna v České republice do zaměstnání 35 943 Ukrajinců s udělenou dočasnou ochranou. Nejvíce jich momentálně pracuje v Plzeňském, Středočeském a Jihomoravském kraji. Tam bylo zaměstnaných k tomuto datu 3 875 ukrajinských uprchlíků.