Cílem dotazníku, který připravil odbor sociálních věcí blanenské radnice, je zjistit spokojenost obyvatel se službami a aktivitami pro rodiny. Otázky zjišťují, s čím jsou Blanenští spokojení, co jim naopak vadí a které věci by změnili. „Myslím, že vedení města se teď opravdu snaží. Vede děti ke sportu a to je podle mě dobře. Nedávno jsme například byli s rodinou na Půlmaratonu Moravským krasem. Sportovních a kulturních aktivit je tu hodně," pochválila Kateřina Klašková z Blanska.

Více dětských hřišť by uvítala Alžběta Műllerová. „V okolí ulice Hybešova bych brala nějaké prolézačky pro děti nebo alespoň pískoviště, kde by si mohla dcerka hrát. Nejezdí tam auta a místa je tam také dost. Nevím, proč tam nic není," podivuje se Műllerová.

Rodina se nyní potýká s řadou socioekonomických problémů a rychlými proměnami hodnot ve společnosti. Zajistit dobrou péči o děti a fungování rodiny je proto stále obtížnější. „Snažíme se především zmapovat možnosti, které na Blanensku rodiny mají a informovat o nich veřejnost. Jelikož zde doposud nefunguje kontinuální systém rodinné politiky, použijeme výsledky z dotazníků k nastavení určité jeho koncepce a budoucímu plánování," popsala Iveta Čípková z oddělení sociálních služeb.

Dotazník můžou lidé vyplňovat do konce září elektronicky na webových stránkách www.kpss-blansko.cz a www.blansko.cz nebo písemně na blanenském městském úřadě. Vyplnění zabere asi deset minut a všechny uvedené údaje jsou anonymní. „Do projektu jsme zapojili i další organizace, jako jsou například poradny pro rodiny," dodala Čípková.

KRISTÝNA HLOUŠKOVÁ