„V galerii jsou nyní vystaveny obrázky dětí ze základních škol inspirované prací policistů. Dále se tu hlavně muži můžou podívat na modely historických a současných policejních vozidel. A jsou tu i fotografie z různých policejních akcí,“ vyjmenovala blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Minigalerie 158 má v budoucnu mimo různých výstav také lidi varovat před trestnými činy. „Zatímco současná výstava ukazuje hlavně pohled dětí na policejní svět, ty další by měly mít spíše preventivní charakter. Chodí sem totiž na různé besedy žáci a studenti z řady škol. Doufáme, že osvětou a prostřednictvím výstav pomůžeme zabránit některým trestným činům. Jedna z těch dalších bude například zaměřena na vandalismus ve sprejerství,“ přiblížila Šebková.

Obrazy a fotografie v policejní minigalerii budou obměňovány zhruba každého půl roku. „Nepředpokládáme, že by si sem lidé chodili prohlížet umění jako do tradičních galerií. Proto výměna vystavovaných věcí stačí v půlročních intervalech,“ řekla Šebková.

Na nové policejní galerii mají svůj podíl i některá z měst na Blanensku. „Žádali jsme o dotaci čtyřiatřicet tisíc na mobilní výstavní panely od ministerstva vnitra. Tu jsme ale nedostali. Přispěla nám však města Letovice, Kunštát, Boskovice a městys Jedovnice,“ doplnila Iva Šebková.