„Měli jsme už alespoň deset telefonátů od lidí, kteří postrádají svoje pejsky. Ztratilo se několik retrívrů či boxer,“ uvedla vedoucí blanenského útulku pro psy Jarmila Jurová. Ta však dobrou zprávu pro majitele psů neměla. „Od Silvestra nám tady žádný nový pes nepřibyl. Když se pejsek takto vyleká a uteče, tak se stává, že je třeba až tři dny někde schovaný. Takže ještě očekávám, že se nám tady nějací objeví,“ dodala v pátek Jurová.

Asi pět psů strávilo v blanenském útulku vánoční svátky. „Až na jednu fenku už si je majitelé vyzvedli. Tito lidé asi nepočítali s tím, že i o Vánocích budou třeba děti střílet dělbuchy, psy si nezajistili a ti po útěku skončili u nás,“ popsala dále vedoucí útulku.

Více práce se zaběhlými psy měli na přelomu starého a nového roku také strážníci v Boskovicích. „Bývá to tak každý rok touto dobou. Ztracené psy nám hlásili lidé nebo jsme je viděli na kamerách. Odchytili jsme jich asi šest, podle čipu jsme identifikovali majitele a zvířata jsme jim vrátili,“ uvedl šéf boskovických strážníků David Krátký s tím, že v péči městské policie nyní zůstává pouze jeden pes, který nebyl čipován.