Vítězství. Tak mohou označit lidé z ulice Družstevní rozhodnutí adamovských radních prozatím nechat spát projekt stavby garáží v blízkosti jejich domů. Radní totiž původně chtěli v této oblasti postavit na padesát nových garáží. Teď radní od záměru, který obyvatelé ulice Družstevní kritizovali, ustoupili.

„Dělali jsme si průzkum, jaký o nové garáže bude zájem. Přihlásilo se pouze osmačtyřicet zájemců. To nebylo tolik, kolik jsme očekávali. Navíc by stavba garáží byla i dost drahá, a tak by se mohlo stát, že jakmile bychom zveřejnili cenu za garáž, další lidé by ztratili zájem,“ vysvětlil jeden z důvodů starosta Adamova Jiří Němec. Dalším důvodem byly podle starosty také protesty místních lidí.

Ti rozhodnutí radních o pozastavení záměru stavět garáže vítají.

„Na sídlišti už tak parkuje obrovské množství aut. Pokud by se postavily garáže, míst by ještě ubylo,“ míní Jarmila Žálková, která v ulici Družstevní bydlí. „Už teď mám z okna výhled hlavně na okolní domy, vidím jen kousek lesa. Garáže by i tento skromný výhled do přírody znehodnotily,“ doplnila s tím, že ji pozastavení stavby garáží potěšilo.

Proti stavbě protestovalo ale mnohem víc místních. „Dělal jsem v našem bytovém domě, kde žije asi čtyřicet rodin, anketu. Zúčastnilo se jí sedmdesát procent lidí, naprostá většina se stavbou garáží nesouhlasila,“ řekl další z obyvatel ulice Petr Revenda.

„Vliv na jejich názor mělo jiště to, že sídliště má za sebou revitalizaci, lidé jsou na svoji ulici pyšní, jsou rádi, že tam mají prostor, že mají zeleň a nechtěli, aby jejich život byl negativně ovlivněn. Řada lidí si uvědomuje, že garáže zabírají mnohem víc místa než plochy pro parkování,“ dodal Revenda. Podle něj stejně radní budou muset parkování v sídlišti Ptačina, kam spadá i ulice Družstevní, začít brzy řešit.

„Míst na odstavení aut je v sídlišti málo, nepomůže ale ani to, když se zastaví plocha mezi domy. Ta totiž také není nijak velká. Proto je třeba hledat nějaké koncepční řešení,“ míní Revenda.