Sbírku podpořilo také několik firem, pekáren a blanenská farnost. „Letošní výsledek sbírky předčil naše očekávání. Na injekční dávkovač léků, který jsme plánovali koupit, stačí slabá polovina výtěžku. Jak využijeme zbytek, se ještě musíme rozhodnout, ale určitě to bude na rozvoj hospicové péče na Blanensku,“ řekla koordinátorka sbírky Radka Kuncová.

Mobilní hospic sv. Martina provozuje charita a pečuje o těžce nemocné v domácím prostředí v regionu už od roku 2010. Této služby už na Blanensku využily rodiny několika stovek lidí. A služby se podle Kuncové stále rozšiřují. „Letos se nám podařilo uzavřít smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami a díky tomu můžeme nemocným zajistit pomůcky i léčiva. Od nového roku bychom chtěli do hospice přijmout další zdravotní sestru, klientů totiž neustále přibývá,“ dodala pracovnice charity.

Hospicový tým se o klienty po přijetí do péče stará čtyřiadvacet hodin denně. Umírajícímu člověku je k dispozici sociální pracovnice, psycholog, pastorační asistent, zdravotní sestra a lékař. Odborní pracovníci pomáhají také rodině umírajícího.

Téměř dvojnásobný výtěžek oproti loňsku. Pracovníci Oblastní charity Blansko spočítali peníze, kterými lidé z regionu podpořili v tradiční sbírce Koláč pro hospic Mobilní hospic sv. Martina.Zdroj: OBLASTNÍ CHARITA BLANSKO

Téměř dvojnásobný výtěžek oproti loňsku. Pracovníci Oblastní charity Blansko spočítali peníze, kterými lidé z regionu podpořili v tradiční sbírce Koláč pro hospic Mobilní hospic sv. Martina.

Autor: OBLASTNÍ CHARITA BLANSKO