Programy televizních stanic se pěveckými soutěžemi jenom hemží. Jakuba nikdy žádná neoslovila. „Minimálně rok do mě ale kamarádi neustále hučeli, ať to vyzkouším. A když jsem viděl reklamu na Hlas, zaujala mě. Nadhodil jsem to doma, víceméně nezávazně. Ale sestra se toho chytila a hned mě přihlásila. To bylo loni v listopadu a od té doby se můj život docela změnil," ví talentovaný zpěvák.V listopadu přihlásila Jakuba Nesnídala jeho sestra do pěvecké soutěže. A on v konkurenci několika tisíc zájemců uspěl. Potěšilo jej to, protože jeho snem je kariéra profesionálního zpěváka. Ví, že je zatím na úplném začátku. Chce se však prosadit.

Jistotu, že chce být slavný, však má už několik let. „Jako dítě jsem to tak nebral. Jedním z mých vysněných povolání byl třeba pilot. Ale to už je pryč. Chci být populární zpěvák nebo muzikant, hraji na docela dost nástrojů. Zkusil jsem si i amatérské herectví, ale větší předpoklady mám určitě v hudbě," uvědomuje si Jakub.

Co ho na slávě nejvíc láká? Moc si užívá situace, kdy je středem pozornosti. „Těch teď zažívám docela dost. Nedávno jsme například s mým dědou jeli na dovolenou, a když jsme procházeli kolem úplně neznámé třídy dětí, začaly se ke mně sbíhat s žádostí o fotografie a autogramy. Popularita může mít stinné stránky, ale zatím si ji vychutnávám," tvrdí Jakub.

Pár článků už o něm uveřejnil i bulvár. „Je to docela pochopitelné, když jsem vystupoval v pořadu s milionovou sledovaností. Psali o mně, že jsem tlustý a barvím si vlasy. Upřímně musím říct, že mě to pobavilo a doteď se tomu rád směji," překvapuje hoch z Drnovic.

Mezi jeho hudební vzory patří bývalý bubeník Nirvany a frontman kapely Foo Fighters Dave Grohl. „Je to instrumentálně schopný zpěvák. Rád mám i Elvise Presleyho, který se mimo jiné také proslavil v sedmnácti letech. A i když to někoho možná překvapí, z českých interpretů nedám dopustit na Karla Gotta," prozrazuje Jakub.V listopadu přihlásila Jakuba Nesnídala jeho sestra do pěvecké soutěže. A on v konkurenci několika tisíc zájemců uspěl. Potěšilo jej to, protože jeho snem je kariéra profesionálního zpěváka. Ví, že je zatím na úplném začátku. Chce se však prosadit.

Naopak přiznává, že nikdy nepochopil rap. „To jsou samé negativní texty a nulová melodie. Ale třeba Majk Spirit, jeden z porotců soutěže, mě mile překvapil. Nikdy asi nebudu jeho fanouškem, ale pár písní se mi líbí. A hlavně to je milý člověk," zdůrazňuje sedmnáctiletý zpěvák.

I proto nemá rád předsudky. „Jedenáct let jsem závodně tančil a v poslední době se věnuji thajskému boxu. Je to výborná relaxace. Doporučuji jej všem lidem, kteří mají sklony k šikanování slabších. Někdo řekne, že pak budou ještě odvážnější, ale opak je pravdou. Veškeré agrese se na tréninku zbaví," stojí si za svým hoch s dlouhými černými kudrnatými vlasy.V listopadu přihlásila Jakuba Nesnídala jeho sestra do pěvecké soutěže. A on v konkurenci několika tisíc zájemců uspěl. Potěšilo jej to, protože jeho snem je kariéra profesionálního zpěváka. Ví, že je zatím na úplném začátku. Chce se však prosadit.

Chodí na střední pedagogickou školu v Boskovicích. „O dalším studiu moc nepřemýšlím. Doufám, že na něj nebudu mít díky kariéře čas. Ale kdybych do maturity náhodou neprorazil, asi bych se věnoval fyzioterapii. Lidé se málo hýbou, takže v tom vidím dobrý způsob obživy," říká s očividnou nadsázkou sympatický mladík.

Ze soutěže sice nedávno vypadl, ale o budoucnosti ve světle reflektorů ani tak nepochybuje. „Už jsem dostal pár koncertních nabídek. Abych se dokázal prosadit, potřebuji vlastní písničky. Jejich skládání mi moc nejde, ale naštěstí mám kamaráda, který je na to nadanější. Rádi bychom se věnovali modernímu rokenrolu. Hlavně na začátku by nám mohl hodně pomoct internet a různé sociální sítě," míní Jakub.

Jeho prvním vystoupením mimo Hlas bude krátký koncert na akci You Dream We Run v polovině června. „Nebude to sice nic velkého, ale nějak začít musím," směje se sebevědomý mladík.